Німеччина знову взялася для неплатників податків. ФРН та Швейцарія підписали протокол до основної угоди про стягування додаткових податків з громадян країни, які мають рахунки в швейцарських банках. Вступить вона в дію раніше на півроку, з першого січня 2013-го року.

Німеччина та Швейцарія підписали додатковий протокол до угоди про збори з тих німців, які ховають свої гроші у швейцарських банках, щоб не відраховувати податків. У документі, зокрема, прописали підвищення раніше обумовлених ставок. За основною угодою, рахунки німецьких неплатників, відкриті з 2000 року, будуть заднім числом оподатковані. Якщо раніше планували обкласти їх збором від 19 до 34 %. То тепер розмір ставок збільшать до 21 і 41 % відповідно. Скільки саме треба платити - залежатиме від дати відкриття рахунку та суми, що на ньому лежить.

Італійцям заборонили користуватися готівкою

Евелін Вілдмер-Шлюмпф, міністр фінансів Швейцарії:  «Хочу сказати, що певно, поправки до угоди між Швейцарією та Німеччиною вноситимуть ще не раз. Адже фінансовий ринок живе і змінюється, і згодом правила, запроваджені раніше, можуть виявитися просто недієвими. Тож, ми плануємо і надалі адаптувати документ до реальної ситуації».

Також доповнення до основної угоди передбачає стягування з рахунку одноразового збору в розмірі 50-ти відсотків. Це в тому разі, якщо рахунок перейде у спадок, а його новий власник не повідомить владу про це. Серед інших оновлень - збільшується кількість запитів, які німецька влада зможе направити до Швейцарії для уточнення осіб власників рахунків. Раніше їхню кількість обмежували цифрою 999. Тепер збільшили до тисячі трьохсот. А ще, за протоколом, норми наберуть чинності на півроку раніше. З першого січня 2013-го року. Аби хитрі неплатники податків не встигли вивести свої кошти в офшор. 

Дивіться сюжет: Багата країна бідних: Власники тенісних кортів не платитимуть податку на розкіш

Евелін Вілдмер-Шлюмпф, міністр фінансів Швейцарії: «Я вважаю, що нові поправки до угоди ніяк не вплинуть на привабливість Швейцарії для іноземних вкладників. Навпаки, ці правила дають їм змогу покінчити з минулим і спокійно надалі зберігати гроші в надійних швейцарських банках. Це краще, аніж усе життя ховати свої кошти по різних офшорних зонах, чекати поки їх хтось знайде і суворо покарає власника».

Нагадаємо: угоду про боротьбу з тими, хто ухиляється від сплати податків Швейцарія та Німеччина підписали десятого серпня 2010-го року. Цьому передував затяжний скандал із покупкою німцями інсайдерської інформації про рахунки громадян ФРН  у швейцарському банку КрЕдіт Свіс. Зокрема, мова йшла про тих клієнтів, які уникали сплати зборів у німецьку скарбницю.

Антоніна Шешеня. Телеканал UBR.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 642