У помаранчевих шарфах, пов’язках та із традиційними піснями - українці відзначають 8 річницю помаранчевої революції. Місце незмінне  - Майдан. Але офіційного свята - Дня свободи - уже немає. Його торік скасував президент. Учасники революції розчаровані хіба що політиками.

| День в истории - День свободы 

20 років тому політологи вважали - революції остаточно канули  в Лету. Але за 12 років 21 століття відбулося вже 24 революції. Свій внесок у цю справу зробили і українці. 8 років тому на Майдані Незалежності тисячі людей мерзли, захищаючи своє право голосу та справедливість. Ті події назвали помаранчевою революцією.

Люди вимагали третього туру президентських виборів, адже були певні - Віктор Ющенко поступився Віктору Януковичу через масові фальсифікації. Тож 22 листопада центральна вулиця та площа столиці перетворилися на наметове містечко. Українці оголосили безстрокову акцію протесту.

Катерина мерзла на майдані з першого дня революції. Тоді їй було всього 14.

Дивіться також: Ющенко вірить, Помаранчева революція повториться

Катерина, брала участь у Помаранчевій Революції: "В нашій родині це навіть не обговорювалось, тобто всі просто взяли ноги в руки і пішли на майдан. Хоча я знаю що багатьох просто не випускали з дому взагалі".

І ночувала в наметах і штовхалася з правоохоронцями. Тепер на згадку про ті події має посвідчення учасника помаранчевої революції, кілька фотографій та атрибутику. А також щороку 22 листопада ходить на мітинги та акції.

Читайте: Ющенко рассказал, чему его научил Майдан-2004

Тетяна Стець, журналіст: "Ще кілька років тому річницю помаранчевої революції святкували помпезно. Навіть спеціальне свято вигадали - День Свободи. Але вже нині учасники тих подій змушені як злодії, вночі перефарбовувати у революційний колір в’їзд до столиці. Та помаранчевий Київ протримався недовго".

Комунальники перефарбовують величезні літери у колишній білий колір.

Це цікаво: Как сложилась судьба героев главной сцены Майдана

Прийшли активісти сьогодні і під стіни адміністрації президента. Вимагають повернути офіційне свято революціонерів - День Свободи.

ВІДЕО: В річницю Помаранчевої революції на Майдані жодної людини

Георгій Лук'янчук, учасник Помаранчевої Революції: "Взагалі ця подія, вона не залежно від заборон, не залежно від будь-яких там протидій цьому вона буде завжди людьми, які щиро вірять в якісь ідеали, вона буде відзначатися. Люди будуть приходити більше, менше, не залежно від політиків, які можливо зрадили цю подію і в очах людей стали зрадниками".

Соціологи кажуть, саме так і думає більшість українців - політики, які тоді стояли на сцені, зрадили цю подію. Нині частина з них за ґратами, частина - поза політикою.

Читайте: Мирные собрания в центре Киева запретили до 12 ноября

Віталій Куликов, політолог: "Після 2004 року планка вимог до політиків і до політичного класу в суспільстві значно підвищилась. Від кожного політика вимагають уже політичної відповідальності, вимагають певного стратегування своєї політики, вимагають прозорості його діяльності і розриву бізнесу і політики".

Катерина не шкодує, що 8 років тому кілька місяців мерзла на Майдані. Бо стояла за ідею.

Катерина, брала участь у Помаранчевій Революції: "Я не виню політиків, я якраз їм не дивуюся особливо. Але отой портрет якими  вони є - це ми, ми його малюємо ми його вимагаємо, ми його обираємо і тому це тільки претензія може бути до себе - значить недостатньо вимагали".

Читайте: Второго Майдана в ближайшее время не будет, - эксперт

Політологи кажуть, саме революція дала імпульс розвитку громадянського суспільства. Із 2004 року в Україні масово почали з’являтися громадські об’єднання. А кількість акцій протесту зросла в рази. Та очікувати масштабних виступів на кшталт Помаранчевої революції, принаймні у найближчі 2-3 роки не варто.  Українці наразі до цього не готові. Хоча те саме казали і вісім років тому...

 

Тетяна Стець, Сергій Колодій, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: оранжевая революция помаранчева революція
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1122