Багаті теж плачуть або спроба номер чотири. Міністерство фінансів знову хоче обкласти заможних податками на дорогі квартири, дачі та машини. Перші дві ініціативи урядовців провалилися. А третя спроба із так званого податку на розкіш перетворилася на побори звичайних українців. Із 1 січня усі, хто мають "зайві" квадрати платитимуть ще одне мито на нерухомість.

Ловушки нового налога на недвижимость

Міністерство фінансів знову має намір обкласти заможних податками на дорогі квартири, дачі та автомобілі. Перші дві ініціативи урядовців провалилися. Маєте квартиру площею понад двісті квадратів, яка коштує дорожче тисячі мінімальних окладів - готуйтеся до візиту митарів. А ще й будинок непоганий нажили? І його вартість понад 2 з половиною мільйони гривень? Чекайте інспектора у гості ще раз. Митом урядовці планують обкласти ще й автомобілі з об’ємом двигуна понад 4 літри, дорогі мотоцикли, судна, літаки, гелікоптери, зброю та коштовності.

Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю : " Будинок загальною площею 410 метрів. Він має дві кімнати загальною площею 30 квадратних метрів. До нього ще конюшня метрів 800. Вартість декілька мільярдів доларів, він платити не буде. 

Корисно знати : Минфин Украины предлагает взимать налог на недвижимость только с богатых

По одинадцять гривень 47 копійок за квадрат (а це півтора процента від мінімалки)  заплатять всі, чия квартира більша  ніж 120, а будинок  - 250-ти квадратних метрів. Пільга поширюється лише на один об’єкт нерухомості. За решту доведеться заплатити. При чому не залежно від метражу. Листи щастя від податкової почнуть надходити із 15 квітня.

Артур Пилипчук , експерт Асоціації спеціалістів з нерухомості : " Чому мається на увазі тільки житлова нерухомість. Адже в нашій країні дуже багато комерційної нерухомості, яка на відміну від житлової приносить прибуток. Податок потрібно вираховувати не виходячи з кількості об’єктів нерухомості і тим більше не з площі, не дивлячись на те, що зараз хочуть зробити не з житлової, а загальної площі. так це розумно. Але і з її ринкової вартості".

Податок на нерухомість: хто і за що платитиме, і скільки

Від податку на нерухомість міські бюджети сподіваються отримати 75 мільйонів гривень. В ідеалі, ці гроші мали б спрямувати на ремонт будинків. Однак їх швидше за все з"їсть адміністрування податку.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость налоги минфин
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1912
Загрузка...
Загрузка...