Про наміри переглянути умови членства в СОТ українські урядовці заявили ще у вересні минулого року. І оголосили про прийом пропозицій від бізнесменів. Серед найбільш активних - автовиробники. Їхня ідея - запровадити 40% мито на імпорт машин.  

Україна підготує пропозиції в рамках угоди по СОТ у вересні-жовтні

Леонід Козаченко, голова ради підприємців при Кабміні: «Треба шукати золоту середину, тому що не можна зупинити імпорт продукції. Держава повинна шукати, яке повинно рішення бути стосовно мита, стосовно державної підтримки, можливо, пільгового оподаткування машинобудування, можливо, надання дешевих кредитів за рахунок держави. Але не тільки за рахунок введення якогось обмежувального мита».

Потребує захисту і цукрова галузь. Адже зараз на нашому ринку 15 %  імпортної продукції. Яка - дешевша приблизно на 20 %. Така ситуація вигідна населенню, але вітчизняні виробники зазнають збитків.

Віктор Лисицький, економіст: «Ми фактично вступили в СОТ в той момент, коли СОТ мала свою систему ціноутворення, яка значною мірою формувалася тими субсидіями, які реально отримували фермери. Наші селяни, вони поставлені із самого початку в нерівні умови зі своїми колегами в Європейському Союзі». 

Члени СОТ через 3 роки перебування в організації мають право ініціювати переговори про перегляд митних ставок на черговий період. Дня нас він настав із 2012-го. Відповідну заявку подали на початку листопада. У Федерації працедавців України раніше зазначали, що корекції розміру зборів потребують зокрема виробники м'яса, легка промисловість та сільськогосподарське машинобудування.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 577