П’ять тисяч загиблих і близько тридцяти травмованих. Така моторошна статистика жертв ДТП в Україні за минулий рік. Вісімнадцятого листопада   світ поминатиме загиблих в аваріях. Для нас ця дата трагічна - бо за смертністю на дорогах   - Україна  - перша  у Європі.

Ранок п’ятниці в Одесі. Водій сміттєвоза не розрахував безпечну траєкторію руху і протаранив маршрутку з людьми. Від удару та   перекинулася кілька разів, а на сміттєвозі лише кілька подряпин. Двох пасажирів газелі відправили до лікарні. А обидва водії стверджують: їхали на зелений.

Схожих, або набагато трагічніших порожньо транспортних пригод в Україні щороку тисячі. На сто тисяч населення в автоаваріях гине 11-12 українців. Тоді як в Європі ця цифра в три рази менша!  У МВС кажуть - не все так погано.

В Луганске ГАИ раздает иконки

Сергій Буднік, начальник центру безпеки руху при МВС: "Якщо говорити про кількість ДТП, особливо важко сприймати кількість загиблих в рік, то у 2007 році в нас на дорозі загинуло 9 600 громадян.  і біля 62 тисяч було постраждалих. То за 2011,  ми маємо на наших шляхах загиблих 4 800, практично вдвічі менше. І близько 30 тисяч потерпілих".

У нас почалася автомобілізація - кількість машин в Україні стрімко зростає. А з цим - і  ДТП.

Олександр Залєтов, заступник голови ради ліги страхових організацій: "Неминуче зростання в Україні автомобілів в Україні, а сьогодні рівень автомобілізації в країні становить лише 165 автомобілів на тисячу громадян , це значно менше, ніж в Європі, там це від 300 до 600 на тисячу громадян".

За підрахунками громадських організацій  60 % автомобільних аварій в Україні трапляється з вини водіїв-початківців. При цьому лише 15%  можна списати на несприятливі  погодні умови та  низьку якість вітчизняних доріг.  Боротися за безпеку на дорогах мала б держава.

Сергій Буднік, начальник центру безпеки руху при МВС: "Ті дві програми державні програми, які існували до цього часу, вони, на жаль, фінансувалися державою тільки в межах 20%".

Смерть на дороге. Знаменитости, ставшие жертвами ДТП

Допомогти із фінансами зголосилися...страховики. Бо скоро розорються на виплатах. Кажуть, краще і дешевше платити за попередження ДТП, ніж за їх наслідки. 

 

Борис Візіров, генеральний директор моторного страхового бюро: "Перевірка наявності полісу цивільної авто відповідальності. І вкладання в те, щоб інформаційні системи, які б дозволяли без зупинки ТЗ виявляти порушення".

Тим часом в неділю українці поминатимуть жертв автомобільних аварій. В Харкові та Севастополі автомобілісти готують автопробіг. А одесити на Соборну площу зноситимуть взуття загиблих і малюватимуть на асфальті  силуети тих, кого з життям розлучив автомобіль.

Уляна Дрючкова, Володимир Февіук, новини, UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: автомобили жертвы дтп травмы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1686