Українцям, як і жителям ЄС, доведеться затягти паски. А уряду -  скоротити соцвидатки та урізати програми, які щедро фінансували до виборів. Інакше - бюджетна криза. Так економісти коментують сьогоднішні відверті заяви членів Кабміну. На Грушевського визнали: головний кошторис держави цього року не наповнять, як планували. А на вітчизняну економіку може очікувати навіть рецесія за підсумками 2012-го.

Читайте: Проект госбюджета-2013 предусматривает девальвацию гривны

Уряд не зможе цьогоріч повністю наповнити бюджету. У невдачах чиновники звинувачують економічну кризу та зменшення попиту на продукцію українських експортерів у світі.  Фахівці кажуть: потрібно економити.

Ексклюзивно: Ирина Акимова: Ситуация в Украине непростая, но население не должно страдать

Дмитро Боярчук, економіст: "Якщо не буде оголошене і здійснене реальне скорочення видатків,я ке у нас дуже сильно розрослося за останні передвиборчі місяці, звичайно, це будуть затримки, це будуть борги, які будуть чим далі – ти більше накопичуватись".

Читайте: Україну накриває друга хвиля кризи - Азаров

У листопаді медики та освітяни вже скаржилися на несвоєчасні виплати. Але в уряді заспокоюють: грошей на зарплати вистачить. Бо це захищені статті бюджету. Інша річ - капітальні видатки. Це - ремонти, будівництва, інвестиційні проекти. Їх не фінансуватимуть. Постраждають від зменшення доходів кошторису не лише громадяни, а й бізнес.

Всеволод Степанюк, економіст: "Бізнес може недоотримати коштів, особливо які належні йому у якості дотацій. На проїзд, на компенсацію енерговитрат, на компенсацію комунальних платежів по пільговиках і так далі. Українській економіці дуже погано. І я не бачу якихось причин, по яким у найближчий час може стати краще".

Дивіться сюжет: Без підтримки МВФ Україні не впоратися

Зрештою, Україні необхідно чекати на поліпшення ситуації на світових ринках. А уряду - запроваджувати непопулярні антикризові заходи, вважають фахівці. В іншому разі слід готуватися до рецесії, тобто, падіння економіки. До речі, такого сценарію не виключає і прем'єр Микола Азаров.

Ольга Подимай. Володимир Гулевець. Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бюджет экономика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1176