На Андріївському узвозі спорудять сучасний офісний центр. Для нього вже розчистили місце - знесли будівлі фабрики "Юність". Громадські організації такої забудови не схвалюють.  Активісти збираються відстоювати історичні пам’ятки.

Нічого святого - тільки бізнес! Попри обіцянки столичної влади Андріївський узвіз таки почали руйнувати. Вже зрівняли з землею три історичні будівлі. Колись вони належали фабриці "Юність". Зводилися вже в 20 столітті і вже давно стояли пусткою. Історики стверджують, що знищили ще є фасад більш старої споруди.

Михайло Кальницький, історик: «Было предприятие. Бизнесмен Дементий. Это была фабрика прохладительных напитков, и она встречается на многих фотографиях этой местности».

На думку істориків будувати на андріївському нічого не можна - це духовний центр Києва. Точніше - його останній бастіон. Що місцеві грунти не надійні, а підводні течії - непередбачувані знали ще у давні часи. За легендою, на місці нинішньої андріївської церкви хрест поставив ще святий  Андрій. Після чого з цієї місцевості зійшла вода. Однак на Андріївській церкві так і не встановили дзвона - боялися, що від шуму - повернеться велика вода. Та сучасним будівельникам не до легенд. Довбають - аж гай гуде!

Представники громадських організацій кажуть: така забудова незаконна.  Узвіз - це заповідник.   

Владислава Осьмак, представник публічної мережі Андріївського узвозу: «Общественность должна объединятся чтоб создать действенный орган контроля, иначе в нашем городе горожанам ничего не будет принадлежать».

В прес-службі забудовника запевнили, що діють в рамках закону. Мовляв, будівлі фабрики "Юність" історичної цінності не мають. Інших зачіпати вони не збираються. Крім того, щоб уникнути негативних наслідків демонтують практично руками.

Денис Паладій, Юрій Макарчук, Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 397