Сьогодні минув останній день отримання іменних запрошень на вибори. Якщо Вам письмово не повідомили, коли і за якою адресою ви можете віддати свій голос за обраного кандидата, ідіть до своєї виборчої дільниці. Бо це перший крок до порушень. Яких уже тисячі. І вони дедалі більше дратують не тільки міжнародних спостерігачів. За даними опитування КМІС та Фонду Дем-ініціативи - кожен п’ятий знову готовий вийти на вулиці, аби захистити свій голос. А предстоятель української греко-католИцької церкви Святослав уже закликав усіх підкуплених вірян покаятися і голосувати по совісті.

Ганна вкотре перевіряє поштову скриньку і розводить руками. Запрошення на вибори їй не принесли. Це ж підтвердження, що її внесли у списки для голосування. А сьогодні ж -  останній день.

Читайте також: До конца недели украинцы должны получить приглашение на выборы

Ганна, киянка : " С утра не было ничего, платежка только, вот пустой ящик".

Цього року паспортні дані до запрошень вписували не від руки у виборчих комісіях, як зазвичай, його друкували в Державному реєстрі виборців.

Тетяна Наконечна, журналіст : " У запрошенні мають бути вказані ваші ім’я, по-батькові, прізвище та домашня адреса. Якщо інформація не співпадає, ідіть до вашої дільничної комісії. Маєте час до 22 жовтня".

Якщо іменний папірець до вас так і не дійшов, ви все одно маєте право голосу, кажуть юристи.

Марина Саєнко, партнер юридичної фірми, адвокат : " Запрошення не є підставою для участі в голосуванні. Підставою для участі в голосуванні є включення особи до Державного реєстру виборців.  Тобто запрошення - це підтвердження того, що ви включені до реєстру. Головне - перевірити заздалегідь".

Корисно знати:83% украинцев не продадут свой голос на парламентских выборах

У цій школі на  столичній Троєщині розмістилися одразу три дільничні комісії. Одна з них обслуговує будинок пані Ганни. Тут запевняють - усі запрошення тут рознесли за два дні до граничного терміну.

Віра Малиновська , голова дільничної виборчої комісії : " У нас є ось такий розподіл, де ми вказали, хто відповідає за запрошення. Вони вже поставили підписи, члени комісій наших, якщо ви побачили, що ящик дуже пошкоджений, розбитий, то обов’язково підніміться і вручіть в квартиру ці запрошення. Якщо все гаразд з ящиком, значить ви вкладаєте в ящики".

Члени комісії навіть спеціальні оголошення розклеюють. Вказують у них номер телефону дільниці та час роботи. А ось  додзвонитися в комісію, навіть Окружну, вдалося не одразу.  Вказані номери  виявлялися або ж чиїмись домашніми або вперто мовчали. У комісіях зізнаються - попри те, що вибори через два тижні з організацією - не все гаразд. Людей мало, тому і запрошення всім не рознесли.

Почти 40% опрошенных украинцев не знают, кто баллотируется в их мажоритарном округе

Віра Хоменко, голова дільничної виборчої комісії  : " У нас має бути 24 члени виборчої дільниці, але такі партії  маловідомі вони не дуже відповідально віднеслись до висування кандидатів. Вони дали своїх членів, але ці люди не працюють. тому нам важко організувати роботу".

Якщо у день виборів ви з"ясуєте, що вашого прізвища  немає у списках виборців, або ж інформація - не достовірна, проголосувати все ж зможете, але тільки після дозволу суду.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы приглашение комисия
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1329