Хочете проголосувати - перевірте, чи є ви у виборчому списку. Це на випадок, якщо не отримали запрошення  або виявили у ньому помилки. До четверга в українців є ще можливість внести свої прізвища до списку. Правда, тепер лише через суд. Інакше можна у день волевиявлення залишитися без права голосу.

До цієї столичної школи ходять не лише учні. Уже кілька тижнів поспіль свої дані тут уточнюють виборці. Понеділок - двадцять друге жовтня став останнім днем, коли мешканці району та й всієї країни могли написати заяву прямісінько у дільничну  виборчу комісію  та автоматично потрапити до списку. Проте бажаючих, каже голова  комісії - небагато.

Цікаво знати: В новой Раде будет около 40 женщин

Віра Журавель, голова ДВК №800852 : " Є у нас бланки заяв для уточнення якщо не знайдений у списку, і для тих, хто тимчасово не може пересуватися, або той, хто взагалі не може приписатися. Попередньо до нас звернулися люди, які не знайшли себе у списках  - це одна особа. А ті, які не можуть пересуватися - до нас звернулося десь 10 чоловік".

У комітеті виборців констатують: зазвичай до голосування коригують не більше ніж 2-3  % усіх даних із виборчих списків. Двійників та мертвих душ, кажуть, цього річ поменшало. А ось тим, що уже кілька десятків років поспіль не змінюють прописки, знову не пощастило.

Читайте також: На выборы в Украине приедут представители российского ЦИКа

Віталій Тесленко, перший заступник голови правління КВУ: " Є ситуацій досить багато, коли вони не знаходять себе в списках виборців, їм не приходить запрошення, вони  приходять на дільницю, дивляться їх в списках виборців немає. На жаль, люди констатують дуже часто, що це вже 2 чи треті вибори, коли таке відбувається, і вони змушені писати постійно заяви. Є звичайні помилки - наприклад, хтось одружився, змінив прізвище, а йому постійно приходить на старе прізвище".

Зіпсоване перше в житті волевиявлення не в одного новоспеченого виборця. Хоч вісімнадцять і виповнилося, а у списки не додали. Називати це передвиборчою махінацією правозахисники не беруться. Кажуть - звичайна недбалість місцевих органів влади.

Уляна Дрючкова, журналіст : " Без черг та паніки. Уточнити свої дані у виборчих списках на дільниці прийшли одиниці. Більше такої можливості не буде. Подальші поправки виключно через рішення суду".

До четверга включно українці, що не знайшли себе у списках, можуть звертатися до місцевих адмінсудів із заявами. Такі справи  мають розглядати терміново.

Мир не признает выборы в Украине без Тимошенко и Луценко - Генсек СЕ

Андрій Магера, 1-й заступник голови ЦВК : " Вже традиційно, як це часто буває,дуже багато виборців це робить в день голосування. Тобто звертаються до суду з позовом у день голосування  про не включення їх у списки виборців. Я радив би не чекати останнього дня".

Із рішенням суду та паспортом громадянин у день виборів повинен прийти на дільницю. Голова комісії на місці включить його до списку і видасть два бюлетені для голосування.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы комисия бюлетни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1250