Рівненські чиновники взялися дороги латати. Оскільки на сучасний  асфальт грошей не вистачає - кладуть дешевий - так званий білощебінний. Такими дорогами ходити можна - а от великому транспорту - зась. Чиновники вже гадають - як збити грошей з власників габаритних вантажівок -  на ремонт розбитих доріг. З одної ями виліз - у другу втрапив.  До таких доріг селянам не звикати. Та взуття не напасешся. У пана Богдана аж п’ятеро діточок. До школи ходять пішки. Каже, щозими кожне чадо зношує як мінімум 3 пари чобіток. Утім, цього річ їм пощастило. В селі дороги привели до ладу.

Дивіться також фоторепортаж : Мощнейший ураган в США: Атлантик-Сити ушел под воду, по улицам плавают акулы

Богдан Яцук, мешканець села : " Для мого сімейного бюджету буде прекрасно. Бо я зможу щось друге купувати вже. Що дитина не буде хворіти, не будуть ноги мокрі, коли йде до школи".

 Щоправда, зробили дорогу не асфальтову, а біло щебеневу, вона дешевша. Собівартість кілометру – 100 тисяч гривень.  В той час як асфальтобетонної – понад мільйон. До слова, на Рівненщині "білощебених"  –  тисяча кілометрів. Тамтешні чиновники кажуть: якщо утримувати дорогу належним чином, служитиме вона довго. Лише б  великогабаритний транспорт не їздив

Це цікаво : 10 уникальных улиц и дорог мира

Юрій Сідлецький, представник рівненської ОДА: " Руйнують їх лісовози, або фермери. Збирали ми наради, але рішення не прийнято. Тому що законних підстав вплинути на фермерство, що він руйнує і потім якусь дольову участь має прийняти – поки немає. Я думаю, що не більше 2-3% пошкоджується цими лісовозами і фермерами".

Утім, дехто називає іншу цифру – 40%. Наразі чиновники міркують, як зобов’язати сільгоспвиробників та лісові господарства  - власників потужної техніки - платити кошти за розбиті дороги. 

Корисно знати: Молдова вводит сбор для иностранных авто за проезд по своим дорогам

Валерій Макотера, селищний голова смт. Гоща: " Заборонити їздить цим машинам ми не можемо, бо це дорога, призначена для проїзду,  було б добре, щоб організації, які є на території, вчасно сплачували транспортний податок, якого зараз нема. Ми тільки маємо частинку від першої реєстрації. А зареєстровані вони на Хмельниччині, на в інших районах, то нам від того нічого не попадає".

До слова, цьогоріч на ремонт доріг Рівненщини виділили 94 мільйона гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: дороги ремонт дорог асфальт ровно
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1064