Сто, двісті чи навіть триста відсотків пені. У Мінрегіоні обіцяють штрафні санкції тим, хто вчасно не платить за комунальні послуги. Щоправда, над точним розміром поки що розмірковують. А ось профільні експерти додають, якщо і запроваджувати пеню споживачам, то мають брати на себе зобов'Язання і постачальники. Приміром, якщо немає гарячої води, штрафи вже мають платити комунальники - мешканцям таких  будинків.

Олена Лоскун, журналіст : " Вчасно не платите за комунальні послуги? Тоді чекайте на штрафи. Профільне міністерство хоче збирати із несумлінних українців від ста до 300 відсотків від суми заборгованого. Це якщо не принесли платіжку до 20-го числа".

На яку точно суму  каратимуть населення та коли - у Мінрегіоні ще не вирішили. Утім, кажуть: введення пені - неминуче. Бо населення - по вуха у боргах. Люди завинили  за комуналку майже 10 із половиною мільярдів гривень.

Дивіться також : Не платиш за комунальні послуги, готуйся до штрафу

Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України : "Цю роботу треба проводити, і тому ми її ініціюємо. Зараз ми вирішуємо, скільки нараховувати — 100, 200, 300 відсотків від боргу".

А ось експерти кажуть: пенею боргів не позбудешся. За комуналку не платять лише кілька відсотків населення. Серед них чимало боржників із багаторічним стажем. І їх штрафами не злякати. А ось переважна більшість сумлінно перераховують гроші.

Валентин Землянський, експерт з енергетики : " В житті бувають різні ситуації. Люди, які були не в змозі про платити у цьому місяці за поточний місяць , я сплачують за наступний місяць, вони будуть підпадати під штрафні санкції".

Читайте також :Близнюк заговорил о 300%-ной пене за неоплату коммуналки

Серед таких - киянин Віктор. Він інвалід, і отримує усього  900 гривень пенсії. На неї живе уся сім"я. Платежі часто прострочує, бо просто немає чим розраховуватися із державою. Чоловік навіть боїться подумати, що буде, коли введуть пеню.

Віктор, киянин : "  Сегодня пришло, по-моему 400 гривен. Это без горячей и холодной воды – это половину должна видать  державы? - Ну конечно. А когда они делали что-то хорошее для населения?".

Натомість колишній міністр ЖКГ каже: якщо пеню і запроваджувати, то вона не повинна перевищувати облікову ставку Нацбанку. До того ж, штрафи треба вводити і комунальникам.

Олексій Кучеренко, екс-міністр з питань ЖКГ : " Там обов’язково разом із пенею мають бути і інші штрафні санкції. Які ми будемо виставляти ЖЕКу, або Київенерго, або водоканалу, якщо в нас немає гарячої води, або якщо ми відкрили, 20 хвилин вода тече, а гарячої води немає, якщо в нас немає відповідного тепла в оселях".

Корисно знати : Население Украины в январе-сентябре оплатило ЖКУ на 103,8%

Це вже не перша спроба профільного міністерства штрафувати українців за несплату комунальних послуг. Ще у квітні уряд пропонував встановити пеню у розмірі нуль цілих одна десята відсотка від суми боргу за кожен день.  Утім далі слів справа не пішла. А ось у Києві таки запровадили фінансові санкції. Якщо мешканці не встигають до кас до 20-го числа, платять за послуги вже із 10-ти процентною націнкою.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: пеня комуналка борги
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1057