Діти - не перешкода, коли йдеться про гроші. Неповнолітніх виганятимуть на вулицю за борги батьків. Перший прецедент уже є. Рішення Окружного суду в столиці. Який  дозволив в обхід Опікунської Ради продати квартиру з прописаними дітьми. У виконавчій службі кажуть: вже подали апеляцію. А ріелтери додають: цим можуть скористатися банки, які тепер масово подаватимуть до суду, щоб реалізувати таке житло.

Діти - квіти життя - можна пересадити. Фінустанови відбиратимуть квартири за борги навіть у сімей із неповнолітніми. Перше рішення суду у Києві вже є.

Дивіться також: Не можеш виплатити іпотеку - з дітьми на вихід

Анна Огринчук, юрист : " Если опекунский совет не давал разрешение, квартира не продавалась и банк оставался ни с чем".

Просити дозвіл на продаж в Опікунській раді банкірів зобов’язує норма Інструкції Мін’юсту. Її в суді і визнали незаконною. Однак чиновники запевняють: остаточно цієї норми не скасували.

Геннадій Стадник, голова державної виконавчої служби : " Визнання не чинним - це не значить, що він не буде працювати, просто по цій справі ми обійдемося без опікунів, якщо суд залишить все в силі, але по інших справах, у нас право не прицендентне, тому по інших справах до уваги цього брати не будемо".

Читайте також : Закон про "єдине житло" ускладнить отримання іпотеки

Виконавча служба вже подала апеляцію на таке рішення Феміди. Водночас, юристи кажуть: якщо батьки не можуть повернути грошей банку, принаймні про дітей має подбати держава.

Анна Огринчук, юрист : " У нас государство должно отвечать за то, чтобы у ребенка было надлежащее жилье если банк не может получить назад деньги, которые дал в качестве кредита, то в этом случае только государство должно помочь и выделить социальное жилье ребенку".

Государство будет сдавать жилье в аренду

Геннадій Стадник, голова державної виконавчої служби : " Держава не може за рахунок власних потреб заселяти людей, які не повертають кредити, це повинні на себе й банки взяти, щоб вони якусь гарантію цим людям давали і якесь житло, хоч на певний час".

А ось ріелтери радять: перш ніж купувати житло, обов'язково дізнайтеся, чи не прописані там діти. Такі помешкання часом банки продають на 30-40 % дешевше. Через ризики.

Віктор Несін, ріелтер : " Как правило эти квартиры продаются. Люди еще проживают там, банк не хочет возиться с выселением и так далее".

Квартири на первинному ринку - ризикований і складний процес

А ще такі квартири продають і за допомогою тіньових схем. Вже не на камеру додали ріелтери. Не кожен покупець готовий ризикнути, бо оселю можуть згодом забрати в інтересах неповнолітніх.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: продажа квартира дети
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2365
Загрузка...
Загрузка...