У  Стокгольмі закінчився  Нобелівський тиждень . Наприкінці якого традиційно назвали лауреатів у галузі економіки. Цього року відзнаку отримали двоє американців, які, на думку  комітету, змогли спроектувати економічно ефективні моделі світових ринків.

Читайте також: Нобеля по экономике вновь получили американцы

Нобелівську премію в галузі економіки віддали американцям. Елвіна Рота із Гарварда та Лойда Шеплі з Університету Каліфорнії відзначили цього року за "теорію стабільного розподілу та практику облаштування ринків". Особливу увагу в своїх роботах вчені приділили дослідженню того, як підбирають різних економічних агентів: наприклад, як виші вибирають студентів або пацієнти – донорів органів.

Пер Крусел, професор, член Нобелівського комітету : " Цього року премію Нобеля з економіки віддали тим, хто вдався до так званої економічної інженерії. Вчені спробували створити моделі  ринків, так, щоб вони працювали максимально ефективно".

Цікаво знати: Из-за кризиса нобелевские лауреаты получат премии на 20% ниже

Лауреатам нобелівської премії з економіки виплачують таку саму грошову премію, як решті переможців, - мільйон американських доларів. Однак, на відміну від інших, які отримують гроші від нобелівського комітету, видатних економістів винагороджує центральний банк Швеції. Саме за ініціативи цієї фінустанови і запровадили відзнаку в царині економіки в 1969-му році. Оголошенням лауреатів  у цій  галузі завершується нобелівський тиждень. Урочиста церемонія пройде 10-го грудня – в день смерті засновника премії Альфреда Нобеля.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: нобелевская премия економика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 851