Черговий Нобель знайшов своїх власників. Науковий тандем з американця та француза зробив справжній прорив в квантовій фізиці. Відкриття цих двох вчених назвали втіленням давнішньої мрії всіх фізиків світу. 

У Стокгольмі назвали чергових лауреатів Нобелівської премії. Сьогодні нагороди за досягнення в галузі фізики отримали француз Серж Арош і американець Девід Вайнленд. Вони розробили методи, які дозволяють вимірювати і контролювати окремі квантові частинки. Їх відкриття, за словами членів нобелівського комітету, "стосуються нових методів, завдяки яким  можна вимірювати та керувати окремими квантовими системами". В майбутньому результати досліджень лауреатів допоможуть створити найточніший годинник у світі, а також супер - швидкісні квантові комп'ютери.

Читайте також: Стали известны лауреаты Нобелевской премии в области физики

 Бйорн Джонсон, професор фізики : " Це відкриття, про яке мріяли всі фізики світу, з того моменту, як виникла така наука, як  квантова механіка. Ці двоє науковців відкрили новий світ в світі фізики".

Самі лауреати не приховували радості. Один з них навіть зізнався: дзвінок від комітету застав його під час прогулянки із дружиною і став для справжньою несподіванкою, хоча такою приємною.

В Швеції стартував нобелівський тиждень

На черзі переможці в царинах хімії, літератури та економіки. А також премія миру. Урочиста церемонія вручення винагород відбудеться за традицією 10-го грудня – в день смерті засновника премії Альфреда Нобеля. Нагадаємо: цього року призовий фонд в кожні номінації становить один мільйон доларів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: нобелевская премия лауреаты физика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1595