За даними бібліотечної асоціації  лише 16 % киян відвідують громадські читальні. Однак за 50 метрів від  центральної бібліотеки молодь навіть не знає, як туди потрапити.

"Я навіть, якщо чесно не знаю де тут находяться ті бібліотеки".

" Я даже не знаю, ну дома намного удобнее уютнее, комфортно".

Ілона Ковч, журналіст : " Низка столичних бібліотек приписують собі неіснуючих читачів. Кожен працівник має в рік обслуговувати 750 тисяч відвідувачів. Стільки в публічні читальні давно не ходить. Тож мертві душі потрібні аби хоч якось заклади фінансували".

Аби отримати зарплату у 2 з половиною тисячі гривень бібліотекар має вкладатися у встановлені нормативи. А це, як мінімум, 50 нових відвідувачів на місяць.  А за рік 750 тисяч  читачів.

Тетяна Курша, директор бібліотеки : " Нормативи вони дуже давно не передивлялися ще мабуть з радянських часів, ми так по цим нормативам і працюємо".

Корисно знати : В Интернете разгулялся новый троянский вирус

Колись у бібліотеку ходили за інформацією.  Зараз з Інтернету можна скачати все що завгодно.  Та навіть для тих, хто звик до паперових видань -  літератури у переважній більшості читалень відверто не вистачає.  З державного  бюджету на центральну районну бібліотеку виділяють близько 40-а тисяч гривень у рік. Це приблизно 4 тисячі екземплярів. 

Бібліотеки комплектують свої фонди новою літературою переважно за рахунок благодійних внесків. Доводиться звертатися до кандидатів у депутати, місцевих бізнесменів, а іноді люди приносять просто самі.

Тетяна Курша, директор бібліотеки : " Ось наприклад  нам одна із наших читачок подарувала  видання Незнанського, повне зібрання його творів".

Це цікаво : На культуру в 2012 году выделили еще 71 миллион

Директор закладу Тетяна Іванівна розповідає, кілька разів була в європейських бібліотеках. І зрозуміла, аби приходили не лише "люди третього покоління" - потрібно кардинально змінювати підходи. Облаштували дитячий куточок, проводити шахматні турніри.  А ось на більше - необхідне належне фінансування. На заході вже давно вирішили проблему із залученням відвідувачів. Там бібліотеки перетворили на місця проведення дозвілля.  З кав’ярнями, презентаційними залами та  кінотеатрами.  У нас же це в принципі неможливо.

Украинцы покупают книги по 40 000 гривен

Ігор Степулін, видавець : " Не говоря уже о кафе, которые невозможно практически ни в одной библиотеке открыть. Нельзя предоставить дополнительных услуг. Нельзя поставить даже автомат с кафе или с чаем необходимо куча разрешений и практически в библиотеках это отсутствует".

Однак фахівці кажуть, доки наші бібліотеки існуватимуть за радянськими нормативами - доти  відвідувачі залишатимуться у звітах працівників. Аби реально привабити читачів, потрібні інші методи. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: интернет библиотека читатели
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1912