Організації з управління активами пропонують українцям підзаробити на інвестуванні. Гроші клієнтів вкладають, зокрема, у нерухомість, облігації та акції компаній. Розмір виручки іноді може становити більше ніж половину внеску. Втім, юристи радять перед укладанням угоди добряче подумати. Мовляв, жодних гарантій такі фірми не дають. Особливо, якщо це гра на фондовому ринку. Тут можна, як збагатитись, так і втратити внесок.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: "Це такий учасник ринку,який не має жодних органів, які б гарантували  його діяльність. Коли ми говоримо про банки ті самі, то це консервативний метод збереження коштів, іноді з певним приростом, але банки, які є учасниками, зокрема, фондів гарантування вкладів фізичних осіб, в них хоча б є отакі фонди. І якщо щось сталося із банком, його вирішили ліквідувати, особи на сьогоднішній день отримують 150 тисяч. На жаль, такого роду компанії - власне, в чому і весь ризик - в тому, що вони не мають жодного органу, який би гарантував людям кошти".

Представники компаній кажуть: на відміну від банків, вони беруть мінімальні відсотки за проведення операцій. Усього три. Однак експерти запевняють: довіряти лише словам не можна. Необхідно уважно перечитувати умови договорів. Адже вони можуть містити цілу низку прихованих платежів. А ще потрібно постійно дізнаватися, у якому стані ваші акції. Чи вдалося на них заробити і скільки.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: "Інформація ця є відкритою щодо відсотків, тобто особа може звернутися із елементарною заявою дати їй у письмовому вигляді. Дійсно, там певний звіт коротенький щодо діяльності, і який відсоток був зароблений. Якщо було заявлено 50%, а особі виплатили 40%, тут потрібно знову ж таки звернутися до нашої угоди, і подивитися, чи немає у нас якихось додаткових витрат. Тому що компанії за те, що вони здійснюють таку діяльність, вони беруть винагороду, яка також встановлюється в договорі. По-перше, винагороду, по-друге, це можуть бути комісійні платежі".  

Якщо підозрюєте, що вас намагаються ошукати - звертайтеся до Держкомісії із регулювання ринку фінансових послуг. Вони перевірять компанію і якщо сумніви підтвердяться - змусять повернути вам чесно зароблене.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 718