Рано чи пізно у житті багатьох людей настає момент, коли доводиться або отримувати спадщину, або оформляти заповіт. Здавалося б, нічого складного. Але часто у таких справах виникають підводні камені. Наприклад, непогашений кредит. 

Антон Кравченко, адвокат. «У випадку якщо за спадком у спадкову масу входить якесь майно, то в цю саму спадкову масу можуть входити якісь забов’язання, в тому числі і боргові. Якщо спадкодавець мав на собі якісь забов’язання - скажімо кредитні, то у разі, якщо відкривається спадщина після його смерті, його забов’язання, в тому числі і боргові, вони також переходять до його спадкоємців».

Юристи кажуть: якщо ви не хочете, щоб позика, якої Ви не брали, не висіла ярмом на ваших плечах - слід відмовитись від спадку.  

Антон Кравченко, адвокат. «Якщо ми відмовляємося від спадщини, то, відповідно, спадкова маса включає в себе і права, і зобов’язання, так, тобто, якщо ми відмовляємося від всієї частки, то це означає, що щось із тієї маси перейти не може. Якщо ми відмовляємося від своєї участі, від прийняття цієї спадщини, то це означає, що ми відмовляємося від усього абсолютно. Як від прав так і обов’язків. І борг до нас не переходить? Не переходить. Тобто, маємо право відмовитися, тобто не приймати спадщину, але в такому разі ми не матимемо права ні на що зі спадкової маси».

Якщо все таки вартість спадку значно перевищує суму банківського кредиту - не слід гаяти часу.   

Антон Кравченко, адвокат. «Існує шестимісячний строк, протягом якого необхідно звернутися до нотаріуса і заявою про прийняття спадщини. І після цього у будь-який зручний час пізніше можна звертатися вже після спливу цього шестимісячного терміну, можна звертатися додатково вже для свідотства про право власності, перепрошую, про право на спадщину. Якщо раптом він пропущений з поважних причин - його можна продовжувати. Але немає гарантії, що за цей час хтось уже з інших спадкоємців не звертався, не реалізував своє право на спадщину. Відповідно, простіше все робити вчасно. Чи є можливість, скажімо, оформити заповіт на таке майно, яке перебуває саме в спільній власності. Подружжя,наприклад. Таке майно заповідати можна. І це прямо передбачено цивільним кодексом. Єдине що, у випадку коли буде необхідно здійснити вже конкретне оформлення тієї чи іншої речі чи майна, все таки буде необхідним виділення конкретної частки в цьому спільному суспільному майні і тоді вже ця частка буде спадкуватися».

Щоб у майбутньому не виникало проблем з отриманням спадку, слід обов'язково оформляти всі документи відповідно до норм чинного законодавства. Також нетреба економити на послугах спеціалістів, адже навіть найменша помилка здатна значно ускладнити процедуру одержання спадщини.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2997