Україна готується до розрахунків за газ російським рублем. Відтак, ця валюта може поповнити резерви Нацбанку та з’явитися на вітчизняному фінансовому ринку у великій кількості. Банкіри навіть заговорили про позики у російських грошах.

Олександр Савченко, експерт фінансового ринку: «Чи можна кредитувати і тут виникає протиріччя, тому що у нас є заборона на валютне кредитування. А рубль - це валюта іноземної держави. І це буде суттєво обмежувати наші розрахунки в рублях. Якщо ж ми введемо кредитування в рублях то будуть валютні ризики.»

Рубльові позики цікаві, перш за все банкам із російським капіталом. Ще до заборони валютного кредитування вони планували навіть іпотеку. Їх у них позичали переважно підприємства. Бо і ставки, і курс були вигідні. Але частка таких позик, у загальному кредитному портфелі, не більше одного відсотка.

Олександр Охрименко, експерт фінансового ринку: «Нема зиску. Що значить рублі?! Я взяв рублі і що з ним и робити?! В РФ рублі не беруть. Там люблять долари. Тим більше, більшість розрахунків через офшори іде. Тільки валюта виключно. Якісь окремі операції – так, можливо. Вартість кредиту в рублях не дуже дешева. Плюс проблема девальвації. На сьогодні сказати, що рубльовий кредит кращий, ніж доларовий - складно.» 

Згідно нашого законодавства - позичати в російських грошах можуть лише ті підприємства, що мають виторг у цій валюті. Банкіри прогнозують, що згодом рубль таки стане стабільним. І його пропонуватимуть все і більше банків.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 799