Україна отримає  російський газ по 230 доларів за тисячу кубів. Зараз платимо по $400. Серед умов  контракту – оплата ресурсу в рублях. Якщо Нафтогазу не вистачатиме грошей – повинен позичити теж у російській валюті.

Станіслав Аржевітін, голова ради УАБ: «Наберемось на цей раз вже російських кредитів, а це вив же розумієте, Росія набагато сильніша країна, як в політичному, економічному розумінні. Ви знаєте, які стоять протистояння. І це можна попасти в своєрідну кабалу.»  

Нацбанку доведеться формувати резерви у рублях. І брати на себе додаткові валютні ризики, адже російська валюта - не стабільна. За словами енергетиків, ціна у 230 доларів значно поліпшить стан української економіки. Однак не зробить Нафтогаз бездефіцитним. Нові угоди передбачають  надання преференцій російським інвесторам в приватизації підприємств в Україні.

Дмитро Марунич, експерт з енергетики: «Ці преференції будуть зроблені певним інвесторам, які пов’язані з Газпромом. Велику цікавіть вони можуть проявляти і отримати преференції при приватизації тих часток Нафтогазу, які будуть розділені відповідно до реформи. Це Укртрансгаз і Укргазвидоування. Найбільш ліквідні активи. Можливо, ще компанія Чорнорморнафтогаз.»

Для російських інвесторів цікавими активами можуть стати облгази. Кабмін вже анонсував глобальний розпродаж. А також Одеський припортовий завод, про інтерес до якого сусіди заявляли раніше. Поки що результати переговорів - неофіційні. Очікують, що їх оприлюднять наприкінці листопада або на початку грудня.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 490