Норми нового Податкового кодексу створюють серйозні перепони для тих, хто намагається розпочати власний бізнес, стверджує голова комітету сприяння малому та середньому бізнесу Київської торгово-промислової палати Віталій Бучнев. За словами експерта, проблема в тому, що молоді фірми не можуть з першого дня свого існування виконувати вимоги, які б дозволили їм отримати свідоцтво платника ПДВ. Нагадаємо, для цього необхідно, аби статутний фонд або вартість активів підприємства була більша, ніж 300 тисяч гривень. Така норма законодавства, на думку фахівця, призводить до збитковості фірми і робить її неконкурентоспроможною ще на старті.

Віталій Бучнев, голова комітету Київської торгово-промислової палати: «У складі ціни на їх послуги чи товари не має бути включено ПДВ. Тобто вони отримують кошти без ПДВ, а якщо вони купляють у інших, оптової, наприклад, фірми, то сплачувати мають з ПДВ.  Або вони витрачають статутний капітал, а він обмежений, він не може їм рік підтримувати діяльність, або їх рентабельність падає майже до нуля.» 

Така ситуація, каже Віталій Бучнев, призводить до того, що в Інтернеті з`явилися оголошення на кшталт: "посприяю в оформленні платника ПДВ за  винагороду". Також пропонують на продаж готові фірми, які вже мають необхіді свідоцтва. У  податковій службі столиці, кажуть, що ні чим зарадити не можуть, оскільки вимоги є вимоги. І для охочих зареєструватися усе чітко прописано в кодексі і крапка. Та, попри складність, свідоцтв платника ПДВ за останній рік у Києві видано втричі більше, ніж до того, як закон набув чинності. Хоча митарі стверджують, що все ж інколи відмовляють підприємцям. Мовляв, переважно - через надання недостовірних данних або некоректно заповнені документи.

Олена Онищенко, заступник голови ДПС у м. Києві: «Для того, чтобы помочь плательщикам во всех налоговых  рядом с канцеляриями созданы консультационные центры. И плательщик, придя в налоговую, может  по желанию, мы не навязываем, по желанию обратиться в этот консультационный центр.» 

Нині на оформлення свідоцтва платника ПДВ податкова витрачає не більше ніж шість днів, запевняє Олена Онищенко. До того ж, забирати його безпосередньо в інспекції не обов`язково, документ можуть вислати поштою за вказаною адресою.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 998