Кожне підприємство, яке має бази персональних даних своїх співробітників, має їх зареєструвати.  Документи необхідно подати до кінця року. Уже з 1 січня 2012-го за ухилення від реєстрації доведеться відповідати перед законом. Штрафи передбачені чималі – до 17 тисяч гривень. А все для того, аби особисті дані їх власники берегли, мов зіницю ока. Заходи для захисту даних провели навіть деякі соціальні мережі. Вони передбачили для користувачів можливість обирати, хто саме може заходити на їхню персональну сторінку. А магазини, які збирають інформацію про вас, наприклад, у спеціальних анкетах під час проведення акцій, зобов'язані повідомити клієнту, для чого знадобилися ці відомості.

Лілія Олексюк, перший заступник голови держслужби:  «Звичайно, магазини вкінці пишуть, що вони на виконання закону про захист персональних даних... ви даєте їм згоду  на обробку або передачу третім особам, або без передачі третім особам. Тобто, це  вказується зазвичай в цій самій анкеті.»  

 У Держслужбі кажуть: працювати церберами не збираються. І тим паче - примушувати реєструвати бази. Але коли матимуть скаргу, що роботодавець тримає інформацію про свій персонал без належного оформлення відповідного списку, прийдуть із перевіркою. Підприємці уже насторожилися. Мовляв, подібні рейди лише заважатимуть працювати.

Оксана Продан, голова ВО підприємців малого та середнього бізнесу: «До будь-кого можна прийти і знайти і ту базу даних, яка не зареєстрована. Тобто, кожен повинен зареєструвати. А дехто навіть не по одній базі, а по кілька... Там працівників, членів,  абонентів... будь що. І це привід прийти перевірити. Це те, що точно можна знайти і за що можна наказати.»

 Навіть чиновники визнають: опрацювати усі заявки на реєстрацію баз персональних даних до кінця року навряд чи зможуть. Тож відповідні роботи триватимуть іще й у 2012-му.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 843