Податок на нерухомість можуть запровадити вже наступного місяця. Законопроект розглянуть депутати. Тож квартира площею 200 квадратів щороку поповнюватиме казну на 4300 гривень. А будинок у 400 квадратних метрів обійдеться у 8600 грн. Такий підхід експерти називають хибним. Радять рахувати не квадратуру, а ціну помешкання.   

Артур Пилипчук, голова Асоціації ріелторів: «То есть, если у нас какой-то олигарх купил на водителя, на сына, на дочку и ещё на всех своих родственников, будь добр - плати.»

Інший ризик – популізм законопроекту. Фахівці переконані, що після виборів його змінять, аби захистити статки найбагатших та найрівніших.  

Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру Разумкова: «Знову ж таки будуть використовуватися різні системи пільг і привілеїв, які знівелюють такого сорту ініціативу.»

А поки що, за документом пропонують стягувати податки і з високих зарплат. Також доведеться поділитись із державою власникам дорогих автомобілів, яхт, літаків, антикваріату чи творів мистецтва. За рік планують назбирати від 500 до 800 мільйонів гривень, якщо закон ухвалять у цьому вигляді.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 949