У них блищать очі – бо вони люблять свою роботу. А в їхніх руках просто плавиться метал. Це  - кузня, що в музеї "Пирогово".  Працюють тут одразу кілька ковалів. Їм до снаги – усе. І декоративну дверну ручку  викують, і сокиру, і граблі, і шаблі, і навіть металеві прикраси для пасків. Це  - Андрій. Ковалем він працює вже понад 10 років. Каже, із заліза вже що тільки не робив.

ФОТО: Магія ковальської справи. Ексклюзивний фоторепортаж з Львівської кузні

Андрій Зубрицький, коваль: "Взагалі, подобається робити речі, які потім використовуються людиною. Тобто це інструмент, речі які в побуті використовуються, оце дуже цікаво робити. Собі я дуже мало що роблю. Це чесно. Інколи буває таке, що собі щось зробиш, а потім на подарунки друзям віддаєш".

Без роботи Андрій довго сидіти не може. Зараз – кує нам підкову. Каже, цей талісман обов’язково приносить удачу.

Питон тебе на ногу! Фоторепортаж о работе сапожника

Шматочок заліза, натхнення та золоті руки. Приблизно 20 хвилин і ось така підкова готова. Її люди замовляють у ковалів дуже часто. На щастя. Коштує такий оберіг десь 20 гривень.

А іноді замовляють українці ще й сокири. Проте такий інструмент уже коштуватиме кілька сотень гривень. Майстри кажуть: метал зараз надто дорогий. Та й вугілля, щоб розтопити піч, потрібно багацько. А коштує воно не дешево. За тонну доводиться віддавати приблизно 1800 гривень.

Нелегкий труд. Один день из жизни социального работника - ФОТО

Валерій Заболотніков, коваль: "Взагалі ніяких розцінок не має . Все залежить від того,  скільки труда вкладається в якусь роботу. Для того, щоб зробити вам сокиру я повинен пропрацювати 3 дні. Плюс уголь, плюс метал. А приходить баб ушка, в якої пенсія 700 гривень і каже, мені от треба цапку. Ну от за скільки їй…скільки дасть, стільки й буде. За так".

Один день з життя кравця. Як створюються ексклюзивні сукні в Києві. ФОТО

Ковалі розповідають: нині попит на їхню продукцію є. Ось тільки люди високу ціну платити не можуть. Кажуть, справа ця зараз не надто прибуткова.  Так само говорять про власне ремесло й гончарі. Приміром, тут просто неба на ярмарку за глиняні кухлі правлять від 30 гривень. Але є вироби, які коштують і понад 100 грн. Чимало покупців, перш ніж придбати, люблять поторгуватися.

Сергій, киянин: "Купили ми 3 чашечки. Горнятко такі. Сподобалось, бо дуже красиві. Вони індивідуальні, красиві, а людина має не тільки вживати напої з них, а ще й отримувати задоволення".

А це – Анжела. Жінка виробляє кераміку вже кілька десятків років. Із глини робить ось такі іграшки, оброблені смолою. Тоді вони блищать. А ще – її забавки можуть не погано співати.

До слова,  Анжела любить ліпити ось такі "веселі вареники". Їх розкуповують швидко. Шедевр коштує усього 10 гривень.

Анжела, майстриня: "Вижити, але заробляти – ні. Воно так цікаво тільки дітям. Як екскурсії приходять, школи, так показати як воно ліпиться, як воно на крузі крутиться, ото і все".


Где в Киеве полежать хорошо? Как не стартовал пляжный сезон в столице - ФОТОРЕПОРТАЖ

Увагу гостей на ярмарку привертали й ось ці дзвоники. Робив їх майстер з Івано-Франківщини - Василь. Каже, це не просто глиняні виробити – це талісмани.

Василь, гончар: "Підкова означає щастя. Хоча кажуть, що вона повинна бути ось така. То оце каша ізобілія називається, достатку. Вона вверх. А підкова повинна бути так. Ось серце  - це кохання, колечко – знак вірності. Це все щось означає".

Ліпив їх Василь зі спеціальної глини. Щоб "співали"  краще.

Наталія Яровенчук, Олесь Орєшков, Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: культура пирогово кузнец
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2999