Конституційний суд заборонив кандидатам у народні депутати балотуватися одночасно за партійними списками і в мажоритарних округах. Такі  статті в законі КС визнавав неконституційними. Норма про можливість одночасного балотування у багатомандатному та одномандатному округах була одним з пунктів компромісних домовленостей між парламентською більшістю і опозицією, що дало можливість ухвалити новий документ про вибори.

Охочим потрапити до парламенту доведеться балотуватися без підстраховки. Конституційний суд закрив запасний шлях для кандидатів у народні депутати. Кожному з них доведеться визначатися, як він хоче отримати крісло у Верховній Раді, за партійними списками, чи все ж таки за можоритаркою.

Депутатська кузня: Як в Україні стати чиновником та скільки це коштує?

У своєму рішенні Конституційний суд посилався на власне ж рішення від 98-го року. Тоді  вже розглядали аналогічне подання.

Анатолій Головін, голова Конституційнго Суду України: «Кандидату у народні депутати України, включеному до виборчого списку кандидатів у народні депутати України від політичної партії надається більше правових можливостей для реалізації його права бути обраним народним депутатом України. Що порушує конституційний принцип рівного виборчого права щодо кандидата у народні депутати України, який балотується тільки по одномандатному виборчому округу».

Рамки для сканування сумок та металошукачі: Так уряд став доступним для людей?

У Партії Регіонів рішення Найвищого суду назвали абсолютно логічним і своєчасним. Адже тепер ніхто не сумніватиметься у легітимності виборчого процесу.

Владислав Забарський, народний депутат, фракція Партії Регіонів: «Важно. Что это произошло не в период избирательного процесса, не после, что могло поставить под сомнение результаты выборов, а гораздо ранее до начала. И поэтому теперь ни каких оснований сомневаться в том, что эти выборы будут честными, абсолютно прозрачными и с максимальным соблюдением равного избирательно права больше нет».

Литвин оставит депутатов без зарплаты

Натомість в опозиції  рішенням невдоволені. Один з лідерів  Арсеній Яценюк зазначив - доведеться переписувати єдиний список, який вже сформували.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 838