Держава не здатна самостійно навести лад у комунальній сфері. Бракує грошей і якісного менеджменту. Тому й виникла пропозиція передати об'єкти теплової сфери в оренду або концесію.

Олександр Охріменко, експерт фінансового ринку: «Государство как менеджер – абсолютно не эффективно, чтобы там не говорили. А концессия хотя бы частично позволит провести какую-то модернизацию. Хотя бы частично.»

Концесія краща за оренду, наполягають фахівці. Адже винаймання не передбачає зобов'язань орендатора поліпшувати стан системи. Тобто він просто її використовує і платить за це. А ось концесійна експлуатація  заздалегідь передбачає обов'язкове осучаснення системи у певному обсязі та на визначену суму, щоб мінімізувати непродуктивні втрати тепла. Усе, що концесіонер заощадить – його прибуток. Так заведено на Заході.

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку: «В ефективної економічної системі там встановлюється – ця система, наприклад, труби, - втрачається така то кількість тепла. Ви не маєте права підвищувати ціну за послуги. Але, якщо ви вклавши гроші зможете економити – то це буде вашим доходом і буде грати на те, що ви більше будете заробляти доходів.» 

Щоб запустити подібну модель роботи і в Україні, багато не потрібно – лише бажання і політична воля. Тоді не буде розмов і потреби постійно підвищувати тарифи. Ще й енергоресурси збережуться.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 695