Столичні активісти вимагають покарати винуватців руйнування пам’яток архітектури. За останні три роки з 14 зафіксованих випадків до суду дійшла лише одна справа, стверджують у громадських організаціях. Нині ж у Києві кілька десятків зруйнованих історичних об'єктів.  Захисники стверджують, що причина цьому - забудова сусідніх ділянок або повна зміна давніх споруд.

Олександр Бригінець, голова комісії Київради з питань культури і туризму: «Вона карається в тому числі і ув’язненням до 3 років, тобто це достатньо серйозні покарання, які могли б отримати ті, хто навмисно нищить пам’ятки».

Ігор Луценко, керівник громадської організації: «В києві всі святі. Нікого, ніде жодного разу не саджали, не виносила навіть перша інстанція не виносила обвинувачувального вироку».

Яскравими прикладами занепаду є старі будинки на Андріївському узвозі, які належать приватним структурам, котрі їх не реставрують. А також зведені по вулиці Гончара за кілька метрів від заповідника "Софія Київська". У жодному з цих випадків прокуратура не порушила кримінальних справ за фактом пошкодження та руйнування історичних пам’яток.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 430