В Україні хочуть заборонити одноразові поліетиленові пакети. Поки що лише надтонкі та об'ємом до 20 літрів. У Мінрегіонбуді розробили законопроект, за яким їх не можна буде виробляти та поширювати.

Винних каратимуть штрафом до 1700 гривень. Якщо документ ухвалять, він почне діяти із 2013-го. За словами посадовців, головне завдання - мінімізувати відходи.

Олександр Ігнатенко, начальник управління благоустрою територій: «Ті пакунки маленькі, які видаються безкоштовно в супермаркетах, період корисного життєвого циклу - це 20 хвилин. І все це потрапляє на наші сміттєзвалища. Другий момент - це питання благоустрою. Вони дуже легкі по своїй масі. І їх дуже легко підіймає вітер і розвішує.» 

Щорічно у світі виготовляють близько 5 трильйонів поліетиленових пакетів. Багато країн, зокрема Китай, Бангладеш, Сінгапур, давно від них відмовилися. Із нового року це зробили ще й Франція та Італія. Деякі вітчизняні екологи також підтримують подібну практику. Окрім того, пропонують налагодити систему роздільного збирання сміття та його переробки.  

Владлена Марцинкевич, співробітник Національного екологічного центру: «Ми вважаємо, що це гарна ініціатива, тому що надтонкі пакети пластикові складають приблизно 10% сміття. Головною шкодою є те, що вони всюди розповсюджуються і розкладаються дуже довго. Протягом 20 або ста років за різними джерелами. І коли розкладаються, вивільняються шкідливі речовини.»

Інші ж експерти кажуть: новий закон лише завдасть шкоди. Адже альтернатива поліетиленовим пакетам - паперові. А їх виробництво ще шкідливіше та досить витратне.

Валерій Кривошей, президент клубу пакувальників: «Для полімерних пакетів потрібно лише 5-6% енергії тої, якої потрібно для пакетів із картону. Забруднюються води, тому що води при виробництві полімерних пакетів потрібно десь 3% від тої кількості, яку потрібно для паперових.» 

На думку фахівців, замінити поліетилен можуть пакети з органічної сировини – вироблені з кукурудзи чи цукрової тростини. Вони швидко розкладаються. Але єдиний їх недолік – зависока ціна. Тож заборона з одного боку поліпшить екологічну ситуацію, з іншого - може вдарити по кишені тих людей, які примудрилися задля економії такі одноразові пакети використовувати по кілька разів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1306