Доки ЦВК підраховує голоси та визначає, хто потрапить до Парламенту, Європа уже висловлює зауваження нашим виборам. Там кажуть -  кандидати були не в рівних умовах, а порушення  - такі повсюдні, що про демократію та чесні результати й мови немає.

Олігархізовані та недемократичні. Парламентські вибори в Україні європейцям не сподобалися. У своєму звіті, міжнародні спостерігачі заявили, нинішні перегони - це крок назад. Побачили і зловживання адмінресурсом, і непрозорість фінансування і навіть незбалансованість висвітлення інформації у ЗМІ. Висновок невтішний - демократичний процес пішов зворотнім шляхом.

Дивіться також : Курьезы парламентских выборов: украинцы "голосовали" за "Чака Норриса", Мазурка и Ктулху

Вальбурга Габсбург Дуглас, віце-президент ПА ОБСЄ : " Парламентські вибори 28 жовтня характеризувалися не рівними умовами для учасників, переважно, внаслідок зловживання адміністративними ресурсами, недостатньою прозорістю фінансування виборчої кампанії, а також браку збалансованого висвітлення у ЗМІ".

Конкурували на виборах не прості кандидати, а мільйонери та навіть мільярдери, кажуть європейці. Через це - звичайні люди втратили віру у можливість якось по впливати на результати волевиявлення. А  олігархи не дають парламенту представляти інтереси всього народу, що є важливішим, аніж сума приватних інтересів окремих груп.

Читайте також : Видеокамеры не помогли избежать злоупотреблений на выборах

Андреас Гросс, голова делегації спостерігачів ПАРЄ : " Олігархізація виборчого процесу означає, що громадяни втратили можливість керувати виборами, а також втратили віру в них. Демократичний потенціал українського суспільства не був реалізований під час  волевиявлення".

Європейські спостерігачі незадоволені й побаченими переслідуваннями та залякуваннями виборців роботодавцями, а також масовим голосуванням вдома, яке, підозрюють, використовують для фальшування результатів. Водночас  визнають, що самі не безгрішні. У державах ЄС теж фіксують фальсифікації під час перегонів.

Выборы в Украине были конкурентоспособными, - ENEMO

Одрі Гловер, голова місії ОБСЄ : " Я знаю, що часом трапляються голосування деякими виборцями двічі. Реєстрація виборців по кілька разів. Різноманітні шляхи є, я гадаю, щоб набрати більше голосів".

А на завершення Україні нагадали - за два місяці Київ головуватиме в організації безпеки та співробітництва. Тому має бути країною-взірцем для інших 56  держав, що входять до ОБСЄ.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы голоса европа.
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 902