Курсовими коливаннями сьогодні перейматись не варто. Нацвалюти в системі мало, тому що НБУ ще тримається політики ресурсного голоду. А без гривні долару нема на чому зростати. Інша річ – довгострокова перспектива. З урахуванням існуючих проблем,  у нашій економіці іноземці вже сьогодні страхують власні ризики гривні з перспективою на рік.

Ерік Найман, експерт фінансового ринку: «На международном ринке сейчас гривна с поставкой через 12 месяцев будет на 18% выше чем сегодняшний курс.»

Вище на 18% - це очікування курсу на рівні не менше ніж 9.50. З одного боку - на світових майданчиках - велика складова спекуляцій. А з іншого - Нацбанк уже заявив про можливість збільшення темпів зростання монетарної бази. Тобто  грошей  в економіці. А це, на тлі існуючих проблем та очікувань девалвьації в суспільстві, таки може вплинути на курс.

Віктор Суслов, екс-міністр економіки: «Доминируют девальвационные ожидания. Вся экономика понимает что девальвация опирается на негативное состояние платёжного баланса торгового, счета текущих операций. Все эти предпосылки есть. И они очень развивались в 2011году.»

Насьогодні ще можна говорити,  що курс  8 гривень - є  реальним.  Але з кожним днем міць слабшає. І якщо НБУ не піде, на бодай, помірну девальвацію, за рік-півтора може статись вибух, як у Білорусі. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 744