Золото вже не тиха гавань для заощаджень. Така заява швейцарських банкірів з'явилася наприкінці минулого року, коли динаміка цього металу нагадувала піке. У грудні 2001-го унція золота здешевшала на кілька сотень доларів. І зупинилася поблизу позначки 1550. Тоді почалися суперечки: очікувати – подальшого зниження вартості? чи відновлення зростання?

Андрій Пономарьов, директор казначейства комерційного банку: «Падение на 400 дол. на унцию, которое уже произошло, толкает на мысль о том, что возможно не коррекция , а возможно разворот и допустим движение к цене 1450 в среднесрочной перспективе окажется более реальным.»

Пояснень падінню було багато. До нього готувалися. Але точний час обвалу та ціновий рівень не змогли визначити навіть найдосвідченіші експерти. Першим про мильну бульбашку на ринку ще на початку літа 2011 заявив Джордж Сорос. І продав свої золоті активи, коли вартість ще не наблизилася до максимальних двох тисяч доларів. Після цього розмови, що валютний метал переоцінений, посилилися, коштував він так само майже два місяці.

Олексій Козирєв, директор казначейства комерційного банку: «Рынок этот немного перегрели.  Когда возникает значительный перелив в какой-то из активов, то на каком-то этапе есть соблазн спекулятивному капиталу на этом играть. Потому, что когда возникает спрос возникает и предложение.»

З середини осені спекулятивний капітал почав активно зникати з ринку золота. Грати на пониження вартості дорогоцінного металу було не складно. Ажіотаж, на тлі негараздів у Європі, сам штовхав ціни вниз. Падіння могло бути і нижче позначки в півтори тисячі доларів за унцію, якби не кінець фінансового року, припускають нині фахівці. Спекулянти отримали свої прибутки і закрили звітність. З початком 2012-го зявилися прогнози щодо відновлення зростання.

Ірина Павленко, начальник управління з роботи з дорогоцінними металами комбанку: «Самый оптимистический прогноз уровень цени на золото 2500 тис долларов за унцию. Многие считают, что золото недооценено с такой нестабильностью относительно валют доллара и евро. Менее оптимистические прогнозы говорят о том, что золото будет торговаться на протяжении 1-2 кв. в диапазоне 1800-1970 долларов за унцию.»

З початком року низка провідних структур дала свої оцінки щодо цін на золото. Більшість із них - пророкує зростання. Щоправда всі установи переглянули свої попередні прогнози у бік більш скромної вартості.

Микола Івченко, експерт фінансового ринку: «Прогнозов читаю штук по 10 и разные крутые компании дают разные - как вверх так и вниз. Есть компании, которые прогнозируют обвал стоимости до 1300 долларов. А есть – такие же авторитетные, которые сидят рядом на Уолт Стрит и прогнозируют рост до 2000. Вопрос кому верить.»

Упродовж двох найближчих місяців ціну визначатиме, в основному попит з боку східних країн, твердять експерти. А на річну перспективу всі оцінюватимуть економіки Єврозони та Сполучених Штатів Америки. Їх проблеми і розвиток визначать напрямок руху золота. Якщо показники свідчитимуть про зростання, шаленої динаміки у жовтого металу не буде. Бо гроші вкладатимуть в інші активи. Не даремно, частку угод на реальні поставки золота оцінюють у середньому у 25% усіх контрактів на   ринку жовтого металу. Решта – ф’ючерси та опціони – фінансові інструменти, на яких заробляють спекулянти.

Олексій Козирєв, директор казначейства комерційного банку: «Для  себя смотрел какие поставки живые и какие реально поставки через опционы. Те цифры  что видел о что я видел они достигали 30-40%. Те исходя из этого у меня прогноз боле консервативный – что 60% ринка может свернуться.»

Орієнтуючись на подібні оцінки, вийшов ще один консенсус-прогноз західних експертів. Песимістичний. Згідно з ним, з 2012 – розпочнеться тривалий період падіння золота – до 2016-ого року. За цей час благородний метал втратить 20% вартості.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 763