Спрощена система оподаткування не полегшує життя туристичним агентствам. Там вважають, що повинні платити до 200 гривень збору щомісяця, тобто належати до другої групи. Бо їхній обіг не перевищує 1 мільйона гривень. Окрім того, надавати послуги юридичним особам - турфірми не можуть. Змушені переходити до третьої категорії та сплачувати 5% від доходу.

Олександра Федак, кер. департаменту аудиту Київського центру підтримки і розвитку бізнесу: «Агентства оказывают услуги не населению, агентства оказывают услуги оператору, которые в большинстве своём плательщики НДС.»

Друга група найпопулярніша серед спрощенців, до неї належать більше половини усіх платників єдиного податку, а це близько мільйона осіб. Турагенції, яким таки вдалося протиснутися до другої категорії, вимушені обмежити себе наданням послуг лише спрощенцям, а це, нарікають, знижує їх прибутки. Податківці переконані, учасникам ринку гріх скаржитись.

Тетяна Федченко, нач. відділу оподаткування фіз. осіб ДПС України: «Я вважаю, що туроператори, якщо вони здійснюють діяльність прибуткову, то обсяги виручки не будуть мільйон гривень. я досить непогано знаю ціни на путівки.»

Тим часом турфірми прогнозують: вартість турів зростатиме. Щоб втриматися на плаву гравці ринку перекладуть податкове навантаження на плечі клієнту. Митарі своєї: якщо знайдуть невідповідність у деклараціях - каратимуть підприємців переведенням на загальну систему оподаткування, щоправда із правом на повернення до спрощеної у майбутньому.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 479