Провладна партія, і опозиція мріють про коаліцію. Партія Регіонів заманює посадами в Кабміні. А Батьківщина чекає відповіді від Удару.  Шукаємо партнерів. По коаліції. Голоси виборців ще не підраховані, а політичні сили продовжують торги. У партії регіонів потенційних союзників спокушають міністерськими кріслами. Кажуть: готові прийняти всіх, зокрема мажоритарників, хто підтримує програму біло-блакитних. А спільну мову можуть знайти навіть із радикальною Свободою, і з КПУ. В цьому впевнений віце-прем'єр Сергій Тігіпко. За його словами, партнери по майбутній коаліції можуть увійти і до складу українського уряду. Тим більше, що Кабмін потребує оновлення.

Сергій Тігіпко, перший заступник голови партії регіонів : " Ціла група міністрів знаходиться в списку, і частина з них залишиться в парламенті, поруч з цим є, мені здається, потреба і інших змін, і як на мене, то якщо будуть зміни 50 відсотків і більше, то буде добре".

Дивіться фоторепортаж : Выборы в Верховную Раду в цифрах. Последние данные

Тим часом комуністи у новій Раді поки що вирішили працювати самостійно. Про це заявив їхній лідер Петро Симоненко. Він додав, депутати КПУ завжди були принципові й не давали "тушок" на підтримку влади. У новому парламенті партія розраховує на близько 30 місць лише за списками. Тоді як нині має двадцять сім.

Петро Симоненко, лідер КПУ: " Компартія у верховній раді буде діяти як самостійна політична сила, і фракція буде виконувати все те, що ми обіцяли нашим виборцям".

А "сюрприз" перегонів-2012 і головні опоненти КПУ, радикальні Свободівці, поки що створювати коаліцію у парламенті планують спільно із Батьківщиною. Відповідні зобов'язання сторони вже записали в угоді - за тиждень до виборів. Ну а іще один новий гравець у політиці, партія Кличка,  - як темна конячка. Удар не хоче йти на спілку з регіонами, але поки не об'єднується й з опозиціонерами.

Читайте також: Немецкая пресса назвала украинские выборы триумфом оппозиции

Олександр Турчинов, керівник центрального штабу об'єднаної опозиції : " Я вважаю, тут шлях тільки один – підписати коаліційну угоду. Це дійсно буде реальний крок і підтвердження, що це не були гасла. а є реальні завдання, які ця політична сила має на меті досягати".

Тим часом, Свободі невизначеність Удару вже не подобається. Так само не сприймає радикальність націоналістів і партія Кличка. Згідно з даними екзитполів, разом Об'єднана Опозиція, Удар та Свобода могли б отримати до 140 місць у парламенті за списками. У той час як Партія Регіонів - тільки вісімдесят. Разом з тим за мажоритарними округами до Верховної ради проходять вже 118 кандидатів від провладної політсили.

Евродепутаты: Украинцы могут гордиться проведением выборов

Від "Батьківщини" - 37 осіб. План регіоналів - отримати 150 мандатів за мажоритаркою. Якщо його вдасться здійснити, більшість таки буде провладною. І допомога потенційних коаліціантів стане не потрібною.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы парламент коалиция
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 10303