Об’єднана опозиція готова створити коаліцію зі Свободою у новому парламенті та навіть розпочати процедуру імпічменту президента. Але спочатку хочуть дочекатися остаточних результатів.

ВІДЕО: У Маріуполі голосували у протигазах

Арсеній Яценюк - голова Ради Об’єднаної опозиції: "Після оприлюднення результатів екзит-полів абсолютно зрозуміло, що народ підтримує опозицію, а не владу. Ми сподіваємось, що ніч виборів відповідатиме тим сподіванням українців, які були в сьогоднішній день".

У опозиції протягом усього дня фіксували численні порушення. Найпоширеніші - велика кількість виборців, які бажають проголосувати вдома, традиційні каруселі - підвезення людей на дільниці, включення до списків мертвих душ, ручки із невидимими чорнилами,  втручання членів виборчкомів у процес волевиявлення.

Див. також: ЦВК оголосить результати виборів у середу

Микола Княжицький, представник об'єднаної опозиції: "Маємо приклад Житомира, де голова комісії одного з округів, яка представляє діючого там губернатора знайшли в неї вже підписані, проштамповані і заповнені протоколи, коли до неї підійшли наші спостерігачі, вона сказали, що ці протоколи були вимазані, тому вони знаходяться  в неї в сумочці, і в неї в сумочці знайшли штамп дільниці".

 Політичний бомонд на дільниці: Як політики за себе голосували

На окремих дільницях виборцям пропонували винести бюлетені - за один бланк давали по 200 гривень. А у деяких округах комісії примудрилися рахувати голоси у цілковитій темряві і навіть напідпитку. 

Див. також: "Каруселі" під час голосування - наймасовіше порушення закону

Олександр Ярошенко, голова виборчого штабу: "Комиссия вся в нетрезвом виде, четырежды вызывали милицию, до 9 вечера  мы блокировали этот участок, потом приехали представители спортивной внешности и я сказал своим ребятам, чтоб писали в прокуратуру".

ВІДЕО: Як голосували панди

ЦВК вже почала оприлюднювати результати опрацьованих протоколів, оголосивши остаточну явку виборців з запізненням.

А в деяких округах, зокрема на Донеччині, відсотки стрімко зросли вже після закриття дільниць. 

ВІДЕО: У Дніпропетровську голоси виборців купували за харчі по 25 копійок

Олександр Турчинов, керівник виборчого штабу об'єднаної опозиції: "На час закриття дільниць явка виборців в цьому регіоні коливалась від  48-54%. окремих округах різко підскочила явка до 73%".

 

Загалом, опозиціонери готові вдруге покликати до коаліції   Кличка. А Арсеній Яценюк заявив про можливість узгодження єдиного кандидата у президенти від демократичних сил. Що ж до мажоритарників - прогнозувати поки не беруться. 

Тетяна Наконечна, Максим Масленніков, новини UBR

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: политика выборы импичмент оппозиция
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1171