Орендовані квартири можна викуповувати. Для цього слід домовитися із господарем і звернутися до нотаріуса. Щоб угоду посвідчив. Щоправда, ріелтери кажуть: подібні випадки для України - винятки. Адже є багато ризиків.

Цены на Киевскую вторичку замерли

Орендуєте квартиру? Вона може стати вашою. Слід укласти із нинішнім власником спеціальну письмову угоду, завірену нотаріусом.  Господар визначає вартість житла і розбиває її на місячні платежі. Гроші потрібно віддавати вчасно. Два - або тримісячна затримка - і вам вкажуть на двері.

Любомир Дроздовський, юрист : " Він зобов’язаний вчасно сплачувати орендну плату, він зобов’язаний утримувати це майно чи житло у належному стані. Він повинен проводити там поточні ремонти, якщо це передбачено договором оренди. Надавати орендодавцю можливість доступу до приміщення, цільового використання цього приміщення".

Ріелтери кажуть: оренда із правом викупу для України - це екзотика. Бо власнику не вигідно продавати квартиру у розстрочку. Оскільки ціни на житло постійно змінюються. І аби взяти більше - доведеться переукладати угоду. Звісно, якщо можливі коливання вартості не прописати одразу. Крім того, у орендаря можуть закінчитися кошти. І господар залишиться ні з чим.

Существует ли страховка от недостроя? Уже да

Віктор Несін, голова правління союзу консультантів із нерухомості : " Проверить платёжеспособность покупателя -   практически невозможно. Если мы говорим о физических лицах, нет возможности проверить счета банковские, опять же. сегодня может быть счёт, через месяц - его могут не быть. Он может быть аннулирован. У нас когда банки выдают ипотечные кредиты - они сами  на 100% не могут проверить платёжеспособность клиента".

Ціни на оренду житла в столиці за останній рік зросли майже на 20%

А ще - подібні угоди як магнітом притягують шахраїв.  Якщо документ сторони скасовують - господар повинен виплатити  особі, яка винаймаєте оселю, усі кошти, які той вже заплатив.  Звісно за рішенням суду. Тож орендарі зацікавлені у тому, щоб із ними розірвали договір. Так і гроші назад отримають і поживуть в квартирі фактично безкоштовно.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: квартира документы аренда выкуп
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1241