Права українців на якісну продукцію відстоюватимуть, як на Заході. Там серйозно борються з проблемними товарами. І особливо – з фальсифікатом. Тому  Кабмін пропонує внести зміни до деяких законів про безпеку продукції. Серед них і відповідальність за неякісні, заборонені та фальсифіковані товари.

Валентин Гвоздій, керуючий партнер юридичної компанії: «Держава посилює відповідальність за продаж  такої продукції  фальсифікату та контрафакту.  А саме – більш чітко встановлено фінансові санкції. Позаяк на сьогодні прописані такі, що дають можливість сплачувати незначні суми в розмірі 1700 гривень.»

У проекті розширено перелік товарів, за реалізацію яких каратимуть. Так за перше  порушення передбачений штраф у розмірі вартості партії. Але не більше ніж 5 тисяч гривень. Якщо вдруге впіймають на гарячому - стягнення становитиме триста відсотків вартості партії, але не менше ніж 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стільки платитимуть торговельні точки та мережі за продаж забороненого товару.

Юрій Запісоцький, партнер юридичної компанії: «Викликає деяке нерозуміння – чому законодавець перекладає відповідальність за недоброякісну продукцію виключно на підприємства торгівельної мережі. Єдиний плюс, який тут можна відмітити – це те, що вони тепер будуть пильніше працювати з постачальниками.»

Утім, не в усіх точках реалізації є можливість лабораторним методом перевірити якість. Здебільшого це торговельні підприємства – представники малого та середнього бізнесу. Вони перші у списку - на спілкування з контрольними  органами. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 509