Нотаріусами не задоволені. Ні парламентарі, як лобісти споживачів, ні пересічні громадяни, як позичальники банків. Невдоволення виникло від тоді, як правники отримали право накладання виконавчого напису на договорах іпотеки у разі невиконання людиною умов угоди.

Дивіться також: Уряд збирається зменшити статки нотаріусів

Юрій Полунєєв, народний депутат України: «Ми даем право отчуждать жилище нотариусу и банку. А я не открою секрет. Что при всем уважении к профнотариусов и  юридической сферы, что очень многие нотариусы кормятся от банков, потому что банки для них это источники оптового бизнеса».

Дивіться також: Нотаріуси стануть не потрібні

Нотаріусів звинувачують у недостатньо професійному і поверхневому підході. Проте, у 9-ти із 10-ти випадків судових позовів, Феміда стає на бік позичальника. Тобто визнає що виконавчий напис зроблено невірно. Така картина складається тому, наполягають захисники осіб, які взяли кредит, що банки співпрацюють лише з акредитованими у себе нотаріусами.  

Дивіться також: Столичні нотаріуси мало заробляють, але їх більшає щомісяця

Олександр Охріменко, експерт фінансового ринку: «Это выдумка. Нотариусы есть разные – качественные и некачественные. И как в любом случае понятно, что какие- то надписи можно оспорить. Но массово оспорить не возможно». 

Парламентарі пропонують залишити лише судову процедуру звернення стягнення на майно. Фінансисти звичайно проти. Твердять, для них виконавчий напис допомагав швидко реалізувати саме спекулятивні квартири. Бо сім’ї з дітьми законодавці вже захистили забороною на виселення.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 682