Претендентів на участь у тендерах перевірятимуть ретельніше. Міністерство юстиції  запровадило нові правила, за якими видаватимуть довідки про банкрутство. Їх ввели, щоб зробити прозорішою процедуру визнання підприємства неплатоспроможним. Тож компаніям, що беруть участь у тендерах, як і раніше, доведеться отримати довідку, що вони не банкрути. Але в документі буде більше інформації. Зокрема, код виду діяльності за КВЕД та данні про форму власності.

Тетяна Медвідь, співробітник управління юстиції м.Києва: «Крім того, змінилися терміни видачі довідки. На сьогоднішній день вони видаються територіальними органами Головного управління юстиції міста Києва та Київської області в 10-денний термін, що майже у 2 рази скорочені строки з попереднім періодом.»

Однак фахівці кажуть: попри те, що термін скоротили, зараз виникають черги за довідками. Адже раніше такі документи можна було отримати за кілька днів у Державному департаменті з питань банкрутства, заплативши  200 гривень. Та після його ліквідації відповідну послугу надають лише територіальні органи при управліннях юстиції. І вона безкоштовна. Водночас наявність довідки не завжди гарантує платоспроможність підприємства.

Андрій Авторгов, представник агентства з питань боргів та банкрутства: «Вона дійсна 30 днів і те, що сьогодні проти підприємства не порушено справу про банкрутство не означає, що через 2 тижні що в нього вже лежить заява відносно нього якогось кредитора в Господарському суді. І цю ухвалу про порушення справи про банкрутство не буде винесено, наприклад, через 14 днів, образно кажучи, після видачі цієї довідки.»  

Тим часом в Україні посилюють боротьбу з фіктивними банкрутствами. Парламент ухвалив у першому читанні законопроект, що захищатиме права кредиторів. Адже багато компаній не сплачують їм боргів і не відраховують податків до бюджету, прикриваючись неплатоспроможністю.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 949