Україна за рівнем корупції у світовому рейтингу сусідить з африканськими державами.  Тільки за рік ми втратили 18 сходинок. І   опинилися на 152-му місці. Підкуп цвіте буйним цвітом у державних органах, зазначають в СБУ. Хабарництво у наших сусідів росіян набуло ще більших масштабів. Майже 50 % ВВП, порахували у Світовому банку. Італійський річний обсяг корупції - 60 мільярдів євро. Це дорівнює майже двом бюджетам України. У свою чергу українські законодавці вирішили за рахунок економічних злочинів - наповнити бюджет. Відтак у першому читанні депутати прийняли новий кримінально-процесуальний кодекс, який дозволить порушникам сплачувати штрафи, замість відбувати покарання. Однак, цю статтю фахівці все одно критикують.

Костянтин Кривопуст, заступник голови національного координаційного комітету сприяння протидії корупції: «Это даёт возможность чиновникам воровать. Из бюджета деньги и вносить залог за себя и таким образом уходить от наказуемости своих действий».   

Новий Кримінальний кодекс потрібен Україні, адже це останній крок, який ми повинні були зробити для членства у ЄС. Однак, у такому вигляді правники називають документ "комерційним".

Іван Боднарук, адвокат, доктор права: «Даний кримінально-процесуальний кодекс - це справді рух вперед до європейських стандартів. І точнісінько так само це рух вперед до компроматів. Оскільки тепер будь-яка інформація буде коштувати досить серйозних грошей. Інформацію можна буде вигідно продати правоохоронним органам держави».  

Такий кодекс - економічно вигідний для держави. Адже після його ухвалення випустять із СІЗО армію обвинувачених, справи яких тривають роками. Та прискорить шлях до вироку.

Олег Брусков, заступник голови національного координаційного комітету сприяння протидії корупції: «Хочу отметить отсутствие возможности у суда отправлять дело на доследование. Есть огромное количество людей, вину, которых следствие не может доказать. В связи с этим, люди сидят от года до пяти не понятно за что. Вы представляете,сколько людей может выйти на свободу о недоказанности. Потому, что по 5-6 раз отправляют дела на доследование по их уголовному делу».     

На думку експертів, до законопроекту слід внести поправки. Так, наприклад, документ обмежує вибір підсудного у правовому захисті. Тепер представляти інтереси клієнта у суді може тільки дипломований адвокат. Раніше у списку захисників були як родичі, так і юристи. Не погоджуються правники і з невеликою чисельністю суду присяжних. Документ передбачає наявність трьох присяжних і двох суддів. Їх кількість пропонують  збільшити  до 10. Троє суддів і семеро цивільних осіб.

 Лілія Вашатко,  Андрій Ярковий. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1162