Усе своє ношу із собою. Українці дедалі частіше не можуть забрати багажу в аеропортах. Тому  намагаються возити у ручній поклажі не лише коштовні речі, а все, що вдається взяти. 

Від гріха далі. Пасажири авіакомпаній возять дедалі більше речей із собою, боячись здавати їх у багаж. Бо він нерідко зникає. Причини різні - плутанина у відділеннях, затримки рейсів та пересадки, трапляються навіть крадіжки. Нещодавно не пощастило кільком десяткам українців. Вони близько двох тижнів не можуть повернути свого майна.

Украинские авиакомпании станут летать чаще в Россию

Олег Гоголь, пасажир, який втратив багаж : " Мы с женой вылетали из Коломбо и летели в Киев через город Дубай. К сожалению, рейс той компании, которой мы воспользовались, задержался.  Мы смогли улететь только на следующий день  другой авиакомпаний. Однако наш багаж так и остался. Мы можем предположить, что он находится в Дубае. Авиакомпания из  Дубай ничего не отвечает на требования нашей авиакомпании".

У подібних випадках потрібно одразу звертатися до служби розшуку багажу, яка є в кожному аеропорту. Вона протягом 21-го дня має знайти загублене. Якщо речей так і не повернули - прямуйте до авіакомпанії, що вас обслуговувала.

Ганна Сніцар, представник прес-служби авіакомпанії : " У вас есть уже протокол, который вы составили с службой розыска багажа аэропорта, где точно указаны ваши данные, а также описание багажа, вы прикрепляете этот протокол, у вас будет решение авиа службы, что не был найден багаж, и вы уже с этими всеми документами подаетесь к авиакомпании-перевозчику".

Авіаперевізників змусили возити ручний багаж безкоштовно

Якщо ж понад тиждень не отримуєте відповіді - можна сміливо звертатись до суду, кажуть юристи. Та обов’язково потрібно зберігати багажну квитанцію - вона буде доказом. Але навіть якщо служителі Феміди стануть на ваш бік, повернути  все навряд чи вдасться. Тому юристи радять возити дорогі речі в ручній поклажі чи додатково убезпечувати їх. Деякі авіакомпанії готові за доплату навіть взяти на себе додаткові зобов'язання, що Ваші речі нікуди не зникнуть. Мовляв, три рази перевірять, чи сумки не вкрали і не забули.

Анна Огренчук, адвокат : " Максимальная сумма, которая положена человеку, который потерял багаж - это около 1285 евро. Соответственно, если багаж дошел, но не в полном объеме, - считается в пропорции от общей суммы и килограммы, которые были потеряны".

ЕС введет единые правила по перевозке ручной клади

Якщо ж вам все-таки повернули багаж,  одразу перевірте, чи все на місці. За словами юристів, нерідко у валізи докладають старі речі замість нових, щоб вага не змінилася. У такому випадку разом із агентом авіаперевізника одразу слід скласти акт із детальним описом отриманого. Він теж слугуватиме доказом у суді.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: авиакомпания багаж пасажиры
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2879
Загрузка...
Загрузка...