Якщо не вдалося приборкати автомобіль і таки втрапили в ДТП - варто пам’ятати кілька простих порад. Найперше, возіть із собою страховий поліс автоцивілки, а найкраще  - КАСКО. Майте під рукою картку страхового асистанса - там номер евакуатора, який може знадобитися. Як показує практика -  не намагайтеся складати  євро протокол. Страхові  компанії можуть шукати зачіпки, аби відмовити  у виплаті.

Перші сніг та ожеледь принесли Максу купу проблем.  Він припаркував авто біля власного будинку - на гірці. Машина зірвалася з ручного гальма  - та в"їхала у сусідський паркан. Бампер і дверцята погнулися, заднє скло розлетілося на друзки.

Дивіться також : З наступного року поліс КАСКО може подорожчати

Макс, автовласник : " Естественно, этим же вечером я пробежал по интернет-сайтам, посмотреть, сколько будут стоить подобные повреждения. По предварительным данным без работы на покраску и установку всего этого барахла, выходит сумма порядка 7-8 тысяч гривен".

Така ситуація трапилася і з Вами? Тоді  необхідно відразу ж повідомити про ДТП страховикам. Звісно, якщо маєте поліс КАСКО. Причому, зробити це варто не пізніше терміну, визначеного у спеціальному договорі. Інакше відшкодування не бачити, як власних вух.  Не зашкодить викликати і працівників ДАІ. Вони зафіксують обставини аварії та складуть офіційний  протокол. Його копію необхідно передати у страхову компанію. Після цього можете чекати  грошей на ремонт. Утім деякі фірми з виплатами зволікають. Або і взагалі відмовляють - якщо клієнт скористався євро протоколом.

Корисно знати : В Україні з'явиться ще один фонд гарантування виплат

Олексій Малік, юрист : " Складання євро протоколу деякі компанії можуть у своїх договорах про страхування зазначати, що обов’язково виклик і фіксація ДАІ. Якщо не буде виконана ця умова - буде підставою для відмови страхування".

Пред’явити претензії можна і комунальним службам. Це якщо аварія сталася на дорозі, не прибраній від снігу. Або якщо на авто впала бурулька чи дерево.  Щоправда, грошей від них чекатимете цілу вічність.

Леонід Хорін, гендиректор асоціації страхувальників України : " Как правило, такие вопросы вряд ли можно решить полюбовно. То есть, просто путём обращения в городскую службу. Скорее всего, этот спор будет решаться в суде. Строк определяется инерционностью нашей судебной системой. Это, я думаю, не менее полугода, а может быть и больше".

Дивіться також : Страховики масово відмовляються виплачувати автоцивілку

Утім, юристи кажуть: як правило, Феміда стає на бік комунальників. І виправдовує їх. До того ж, на судову тяганину витратите більше коштів, ніж могли б отримати у вигляді компенсації.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: дорога водитель зима дтп страховка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1125