9,5 гривень за долар – це максимальний прогноз курсу гривні в 2013 році  від Мінекономрозвитку.  Водночас у міністерстві сподіваються, що середній курс гривні до долара цьогоріч не перевищить 8 гривень 8 копійок, у а наступному, 2013 році - 8,55-ть. Тим часом у Нацбанку не полишають сподівань таки  запровадити податок на продаж валюти. Мовляв, у такий спосіб можна виманити зарплати з тіні.   

По сірих зарплатах вдарять 15-ти процентним податком на продаж валют. У Національному банку знайшли ще одну причину для запровадження збору. Нібито у такий спосіб можна не тільки дірки у Пенсійному фонді залатати, а ще й змусити роботодавців платити працівникам білу платню. І найголовніше - не в доларах, а в нацвалюті.  А ось економісти нагадують: аналогічний податок, щоправда, значно менший, був  у 98-му -2002 роках. Тоді під час обміну валют люди мали віддавати один відсоток від суми до Пенсійного. Як наслідок - на ринку процвітали міняйли.

Читайте також : Екс-міністр економіки розповів, як побороти "валютну лихоманку"

Борис Кушнірук, економіст : " Буде таким чином: якщо це дрібні суми, то це будуть міняли на вулиці. Якщо це великі суми, то з"являться конторки, закриті для зайвих очей, які будуть контролювати правоохоронцями, банкірами, і так далі".

Проти такого податку і в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Кажуть:  новації боляче вдарять як по звичайних українцях, так і по економіці в цілому.

Банкир: налог на валюту принесет банкам 3 млрд долларов

Петро Порошенко, міністр економічного розвитку і торгівлі : "Він вже був відхилений  і я вважаю, що  це рішення було абсолютно правильним. на сьогоднішній день ми не можемо обтяжувати додатковим податковим навантаженням операції звичайного економічного характеру. Я вважаю, що це має величезну загрозу тонізації зазначеного ринку".

Тим часом, щороку українцям у конвертах виплачують 145 мільярдів у гривневому еквіваленті.  Економісти додають: вивести їх із тіні збором на валюту аж ніяк не вдасться. Класти гроші у конверти бізнес припинить лише після того, як уряд знизить оподаткування зарплат.

Дивіться також : Збуватимете долари з-під поли – потрапите за ґрати

Катерина Руських, аналітик центру соціально-економічних досліджень : " Причина ж в тенізації економіки України і тіньових зарплат - основна це не валюта. А інші підстави - серйозне податкове навантаження, якого таким чином тенізацією намагаються уникнути перш за все підприємства".

Законопроект про 15-ти відсотковий збір подали до парламенту ще 16 листопада. Проте його у залі не розглядали. Документ одразу ж віддали на доопрацювання у профільний комітет. І коли знову потрапить він до рук депутатів - невідомо.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта зарплата податок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2788