Отримали подарунок від друга? Ідіть до податкової. І декларуйте презент. Інакше - штраф. Сплачувати не треба, якщо подарунки недорогі або від членів родини. Скільки треба віддати державі за святкові посмішки -  зараз і розповімо.

З полиць магазинів цукерок - українці розмітають новорічні набори. 150 грамова упаковка - майже чотирнадцять гривень. Півкіло - втричі дорожче. Купують.

Це цікаво : Как сделать так, чтобы деньги пришли к вам сами

Інна Анісімова, продавець : " Подороже. Ну, у кого сколько денег в кошельке. Вот на то и рассчитывают".

За цукерки перед податковою звітувати не треба. Якщо ж подарунок дорожчий, - приміром, тягне на тисячу гривень - доведеться ділитися із державою. Перерахувати п’ять відсотків від вартості повинна людина, яка отримала презент. Це стосується і подарованих грошей. Так прописано у Податковому кодексі. Інакше - штраф.

Сергій Наумов, заст. директора департаменту оподаткування фізосіб : " У випадку, якщо фізична особа не виконала свій обов’язок, не подала декларацію. Податкова служба може самостійно визначити податкові зобов’язання, але в такому випадку застосовується штраф в розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання". 

Как подготовиться к Новому году, чтобы не испортить праздник

А ось за коштовну прикрасу для дружини чи іграшки для дітей - звітувати не треба. Новорічні презенти від керівництва компанії також податком не обкладають.  Якщо їх вартість не перевищує п’ятсот тридцять шість гривень. За все, що коштує дорожче мусите звітувати.

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії : " То есть, налогом на доходы не будет облагаться, возможно. Но предприниматель не сможет их отнести на свои затраты те деньги, за которые она приобретет такие подарки.  Поэтому, в любом случае  если предприятие захочет каким-то образом поощрить своих сотрудников, то вероятнее всего изыщет какие-то другие механизмы".

Дивіться також : Вітаємо рідних з Новим 2013 роком - креативно

Далеко і не кожна жінка, яка отримала коштовну прикрасу від кавалера - піде заповнювати декларацію про свої доходи. У податковій погоджуються: простежити, хто і кому дарує дорогі презенти, важко. Але стараються.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: новый год подарки податок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2142
Загрузка...
Загрузка...