Парламентські перегони виходять на фінішну пряму. А соціологи вже пророкують поразку опозиції. Кажуть, там лідери слабкі. Сьогодні оприлюднили результати опитування  від Американського інституту в Україні.  Об'єднання опозиції для участі в парламентських перегонах  не додало їй голосів, а радше зіграло на руку провладним політсилам.  Так вважають експерти Американського інституту в Україні.

Джеймс Джатрас, заст. директора американського інституту в Україні : " Злиття партій вже поставило ряд запитань про політичні інстинкти Арсенія Яценюка. І його ефективності як незалежного лідера. Якщо об'єднана опозиція дійсно зазнає поразки, цілком ймовірно, це буде розглядатись як його особиста поразка".

Читайте також: С избирательных участков начали воровать веб-камеры

Натомість від об'єднання виграла партія   Кличка. Своє останнє дослідження соціологи Американського інституту в Україні провели 6 жовтня.  Воно продемонструвало: за рейтингами Удар наздоганяє об'єднану опозицію. А до парламенту проходять 4 політичні сили.

Олександр Бухалов, гендиректор фонду "Суспільна думка" : " Первое место, Партия регионов – 19,7 %, второе место – Удар – 16,1%, на третьем – Батькивщина – 11,1%, На 4 месте – коммунисты – 7,1%, На пятом – свобода – 3,2, на шестом Украине – вперед – 3,1% То есть по нашим данным две последние политические силы не проходят".

На выборах в Раду можно будет заработать от 2 до 20 тыс. грн

В той час як за даними дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, шанси потрапити у парламент має і 5 політична сила  - Свобода.  Експерти вже прогнозують, скільки депутатських мандатів отримають регіонали: разом з мажоритарниками - більше двохсот. Опозиційні - на 30 мандатів менше. 

Олександр Вишняк, експерт інституту соціології НАНУ : " Але це, якщо вибори будуть чесними. Якщо вибори будуть нечесними, то перевага " Партії регіонів" буде ще більшою".

Корисно знати: Что должен знать каждый украинец о выборах

Тим часом рух "Чесно" стверджує, що саме у кандидатів від провладної політсили найбільше порушників на мажоритарних округах. На другому місці - кандидати від об'єднаної опозиції.  Громадські активісті порахували - кожне депутатське крісло претендують щонайменше 2   кандидати -"порушники". Однак цей  аналіз ще не завершено.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы общество политологи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1004