Шоколад подорожчає. Бо країни-виробники какао-зерен не встигають за попитом на солодкий продукт. Світові ціни на сировину на початку року можуть зрости до 10 %. 

Олена Лоскун, журналіст : " Солодке життя стає дорожчим. Усе через те, що попит на шоколад зростає. А країни-постачальники какао-бобів не здатні задовольнити попит усього світового ринку".

Читайте також : Украина будет поставлять шоколад в Ирак

Основний імпортер  сировини - Африка. Утім, цьогорічні погодні умови не сприяли доброму врожаю. Зокрема, у Нігерії обсяг зібраного какао скоротиться на 20 %  через грибкові захворювання дерев на плантаціях. До того ж, країну постійно заливали дощі.  Не краща ситуація і в Кот дівуарі. Один з основних постачальників зменшив продажі продукції на 4, 5 % . Від початку сезону - тобто із жовтня -  звідти відвантажили у порти всього півтора мільйона тонн какао-бобів.

Корисно знати : Где лучший в мире шоколад

Марія Колеснік, керівник департаменту консалтингової агенції : " Світові аналітики прогнозують, що ціни можуть зрости майже на 40%, але це на більш такий довготривалий період. Скажімо. на початок наступного року очікують, що зростання становитиме 5-10 %. А отже на цукерках це відобразиться не більше, ніж 2-3%".

В Україні ціни поки що стабільні. Шоколад на полицях довго не затримується. Найбільшим попитом користується молочний. В одному з магазинів кажуть, на початку року щодня продавали не більше 10-ти кілограмів солодощів. Нині - аж 30.

Валентина Кононюк, співробітниця майстерні шоколаду : " Вафлі шоколадні у нас коштують від 20-ти гривень і до 25-ти. Цукерки мають ціну від 4-х і до 6-ти гривень. Недорого. А фігурки шоколадні від 21 гривні до 79-ти - залежно від розмірів, і чи цільна фігурка, чи пустотіла".

В Украину стали завозить втрое меньше шоколада

Гаряча пора для кондитерів розпочнеться уже за місяць. Бо українці ринуть у магазини за новорічними подарунками. Попит на шоколад зросте у кілька разів. А разом із ним - і ціни. Прайси на смаколики додадуть, щонайменше,  10 % .

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена спрос шоколад
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2380