Пенсіонер Павло Бречко працює на базарі. Чоловік скаржиться: годувати сім'ю не дають високі податки. Щомісяця доводиться платити єдиний соціальний внесок. А ще - купувати спеціальний патент. Гаманець худне, щонайменше, на 500 гривень.

Павло Бречко, приватний підприємець: «Раніше такі місяці були, що нема виторгу – можна було людині не брати фіксований патент і не працювати, а зараз мусиш щомісяця брати, проплачувати – нікого не цікавить, є в тебе гроші, чи нема – мусиш платити, і не дай Бог – на день прострочив – 50% штрафу».

А ось Наталія Самчук навпаки - подумує над тим, аби розширити бізнес. За її словами, збільшити прибутки дає можливість новий Податковий кодекс. Мовляв, документ поділив усіх підприємців-спрощенців на чотири групи. Кожен може обрати, скільки тримати працівників та розраховувати приблизну річну виручку.

Наталія Самчук, приватний підприємець: «Зараз мені дається можливість створювати робочі місця, щоб я брала найманих робітників. Раніше я сплачувала 50% єдиного податку за кожного найманого працівника – зараз цього нема».

Рівненські податківці кажуть: планували, що "спрощенцями" цього року забажають бути 21 тисяча людей. Утім, відповідні документи оформили  аж на три тисячі підприємців більше. Податківці кажуть, бізнесменів приваблює у новій спрощеній системі ще одна можливість економити. 

Тетяна Подсада, заступник голови ДПС в Рівненській області: «З цього року 17:10 є така новація, що вони мають право за себе не відраховувать ставку єдиного податку, якщо вони будуть у відпустці. Тобто за цілий місяць знову ж таки не сплачувати ставку податку».  

Намагання законотворців іще більше спростити звітну систему і запровадити, замість щомісячного, щоквартальний соціальний збір - питання суперечливе. Проте логічне, хоча б з огляду на те, скільки ми платимо податків і зборів.

Світовий банк підрахував: найбільше сплачують саме українці. У нас - аж 135 різноманітних стягнень. Друге місце – за Румунією, на третьому опинилася Ямайка, де є 72 податки. Доки ми сяк-так опановуємо податкове законодавство, живуть собі й не журяться жителі Гонконгу, обкладені усього трьома податками. У такому законодавстві не заплутаєшся й опановувати бухгалтерської науки не доведеться.

Олена Лоскун, Макс Масленніков. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 658