Спрощенців поділили на 4 категорії та збільшили річний оборот. Депутати ухвалили зміни до фіскальної конституції, що визначають умови роботи за спрощеною системою оподаткування. Ділять підприємців залежно від виторгу та кількості найманих працівників. Для юридичних осіб і фізосіб третьої групи податкові ставки знизили вдвічі - з 10 до 5 відсотків без сплати ПДВ, і з 5 до 3 процентів зі сплатою ПДВ.

Олексій Молдован , експерт з економічних питань. "Для тих підприємців які займаються наданням дрібних побутових послуг для них також податковий тиск знижений наразі він буде складати від 1 до 10 відсотків від мінімальної заробітної плати. Враховуючи той показник який діє сьогодні то це в розмірі до 100 гривень, для підприємців другої категорії, тобто малі підприємства середньої ланки для них ставка по суті теж збережена вона складає максимум до 20 відсотків, тобто до 200 гривень, але збільшено граничний показник виручки.

Для першої групи доходи не повинні перевищувати 150(ста п’ятдесяти) тисяч за рік, для другої мають бути не більше мільйона. Максимальний оборот для третьої категорії становитиме 3 мільйони, для юросіб - 5. Частині бізнесменів дозволили співпрацювати з юридичними особами."

Роман Варшавський , фінансовий менеджер. "Перша і друга група вони по законопроекту не мають права займатися діяльністю з юридичною особою. Третя та четверта мають право займатися діяльністю з юридичною особою 00:40:13...00:40:35 Тобто ні юридичним особам ні першій і другій групам буде не цікаво працювати, бо ті не зможуть занести на валові витрати, а ті не зможуть закупити в них товар, щоб його продати."

Спрощенцям першої та другої категорії дозволили не вести обліку витрат, тобто не встановлювати касових апаратів. Іноземцям, а також аудиторам, страховим брокерам і ще кільком категоріям підприємців парламентарі відмовили в єдиному податку.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 548