Франція ризикує втратити один зі своїх символів. Такий романтичний елемент жіночого одягу, як берет, може назавжди зникнути з полиць французьких крамниць. Останній з колись 50 місцевих виробників вимушений закрити фабрику. Причина – важко витримати конкуренцію з імпортом.  За 20 років масово виробляти ці речі з дешевших видів тканин почали в Китаї та Бангладеш.

П’єр Лімоїн, власник фабрики: «Продукція, яку я виробляю окуповується тільки за чотири-п’ять місяців. Втім, увесь цей час мені потрібно розраховуватися зі своїми працівниками, сплачувати податки та соціальні внески, та віддавати гроші за державні послуги.»

Виготовлений у Франції  фетровий  берет коштує від 50 до 80 євро. Тоді, як китайський можна придбати усього за 5-10. Єдина нині французька фабрика виживає тільки за рахунок того, що шиє головні убори для вояків. 

П’єр Лімоїн, власник фабрики:  «Це буде катастрофа. Це ніби знести Ейфелеву вежу. Спитайте будь-кого, що є символом Франції. Вам неодмінно скажуть: багет, берет та Ейфелева вежа».

До порятунку компанії вже навіть залучили уряд країни. Зараз посадовці, разом із власником підприємства ведуть переговори з французькими банками про отримання позики на вигідних умовах. Втім, якщо досягнути результату не вдасться, берети у Франції більше ніколи не будуть французькими.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 852