Заяви Кабміну щодо продовження співпраці з МВФ здивували ринок. Експерти вирішили, що уряд скоріш за все буде просити відтермінувати погашення кредиту чи надати новий. Однак, позики фонду не підлягають ні рефінансуванню, ні реструктуризації. Хоча погляди Міжнародної організації до проблем  країн-боржинків в умовах  світової кризи періодично стають лояльнішими. Та аналітики вважають, що Україна втратила кредит довіри. Хіба що, новИй  міністр  фінансів доведе, що в уряді знайшли реальні  джерела  надходжень. 

Василь Невмержицький, директор казначейства комерційного банку: «В течении долгого вермени, пока не выделялись средства МВФ, мы жили спокойно. Была стабильность единицы. Это заслуга со стороны НБУ и КМ».

Якщо під час візиту міністра фінансів до Вашингтону за дорученням прем'єра щодо подовження співпраці йтиметься про нові запозичення – це може стати нагативним сигналом  міжнародним ринкам. А  його учасники, у  першу чергу дивитимуться, не на дефіцит бюджету, а на золотовалютні резерви НБУ.

Олександр Савченко, екс-заспутник голови НБУ: « Підходять до досить небезпечної риски. Вважаю  це  30 млрд. Менше 30 – уже інвестори може понизити в їх очах платоспроможність України. Але ситуація в Україні на багато краще, ніж в багатьох інших західних країнах».

Взагалі-то відтермінування виплат за позикою чи взяття нової на сьогодні є доречним, з точки зору забезпечення стабільності на майбутні 2 роки. Адже у 2012-му Україна повинна повернути лише 3 мільярди доларів. А в наступному - удвічі більше. Тож, якщо переговори почнуть за поточними боргами, одночасно було б непогано поговорити й про наступні, у 2013-му.

Вікторія Бойко, Валерій Гомон. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 705