Кадрові агентства дурять людей, які шукають роботу. За свої послуги беруть до трьохсот гривень, і не гарантують результату. Часто просто копіюють оголошення з Інтернету та пропонують їх громадянам. Ліквідувати таке неподобство мають намір в уряді. Там планують заборонити приватним організаціям стягувати з населення гроші за підбір вакансій. Усе оплачуватиме лише працедавець.

Приватні кадрові агентства зникнуть?

Марина Лазебна, директор департаменту мінсоцполітики: «Повинні залишитись більш відповідальні, більш ефективно працюючі компанії. І люди, які будуть звертатися, вони повинні бути захищені. У першу чергу ми дбаємо тут про майбутніх потенційних працівників».

Експерти ж кажуть - після таких змін кадрові агенції або будуть називатись рекрутинговими, або пІдуть у тінь. Адже попит на їх послуги не зникне. Проте зменшити його допоможе Кабмін. Бо планує співпрацювати з організаціями задля працевлаштування безробітних. Також надаватиме пільги під час сплати податків тим, хто найматиме молодь без досвіду, літніх людей та інвалідів. Окрім того, роботодавцям заборонять вводити вікові чи статеві обмеження для кандидатів на посади. Проте експерти дуже сумніваються, що такі ідеї запрацюють.

Сергій Марченко, експерт ринку праці: «Це просто чергова спроба державного піару на болючих питаннях. Я впевнений, що роботодавці так же, як і раніше, будуть ставити задачу на пошук рекрутинговим компаніям. І будуть вказувати там і вік, і стать».

Працедавці ж раді розширити штат хоч сьогодні. Та для цього тільки ідей уряду замало. Потрібно, щоб ринок потребував робочих рук та спеціалістів. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 558