Не бачили зубрів, осетрових або підсніжників - поспішайте. Ці рідкісні види рослин і тварин, занесені до Червоної книги, невдовзі можуть зникнути. Усі обласні управління Мінприроди планують ліквідувати. Долю унікальної флори та фауни вирішуватимуть урядовці, а не науковці. Екологи приголомшені. Кажуть, наслідки будуть катастрофічні.

Рідкісні червонокнижні Зубри - ще на початку 90-х їх в Україні було 650. За рік-два стало 190. Те ж саме з осетровими. На початку незалежності держава була другою після Росії із запасів цієї риби. Але вже через три роки вона практично зникла. Від вимирання врятувала Червона книга.

Сергій Межерін, співавтор "Червоної книги": «Только в 2011 году начался подъем. Почему? Потому что наконец то попав в красную книгу за него берут штрафы в независимости икряной, не икряной, попал он случайно в сети, не случайно».

Та вже найближчим часом усі старання національної комісії з питань Червоної Книги можуть зійти на нівець. У адміністрації президента вирішили

зекономити на науковцях і розформувати комісію. Цього вимагає адмінреформа.   

Володимир Борейко, директор Київського екоголого-культурного центру: «Если раньше добро на зубров на осетров там давали ученые, то сейчас будут давать большие специалисты в области биологии работники Кабмина».

Ігор Акімов, директор інституту зоології НАНУ: «За користуванням природи завжди стоять чиїсь інтереси, зважаючи на високу еластичність совісті чиновництва, можна тільки здогадуватися про те, як можуть потім вирішуватися всі ці питання».

А ще в уряді вирішуватимуть, які землі є заповідними, а на яких можна будувати, добувати та саджати. Зараз це право мають лише парламентарі. Де рубати ліс та скільки і яких тварин можна відстрілювати, визначатимуть самі лісники, а не фахівці мінприроди. Екологи та депутати побоюються, що Карпати, як і Київ, забудують котеджами. 

Іван Заєць, колишній міністр довкілля (2000-2001 рр.): «Це дозволить знищувати зелені насадження в одному місці, в іншому місці руйнувати береги річок, в третьому місці знищувати стару забудову і так далі».

А ліміт на шкідливі  відходи підприємствам даватимуть не територіальні управління міністерства, а облдержадміністрації. Бо перші скасують.

Володимир Борейко, директор Київського екоголого-культурного центру: «Именно по такому пути пошла Россия в 200 году, когда известный эколог Путин закрыл областные и краевые органы Минприроды. Один лишь факт - количество пожаров увеличилось в 500 раз, стали гореть не просто леса, стали гореть районные центры».

Долю українського довкілля визначатимуть народні обранці. Найближчими днями вони розглядатимуть відповідний законопроект.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 534